Makaron plus 3 rzeczy równa się wykwintna kolacja

  
1 5 5 4
2004-05-08
20 minut
łatwe
Porcje: 4
makaron potrawa pomidorowe bazylii parmezanem kolacja
Makaron plus 3 rzeczy równa się wykwintna kolacja

Makaron plus 3 rzeczy, czyli pomysł na wykwintną kolację. Zrobisz go w 20 minut, a smak jest wyjątkowy. Dla miłośników past, ale nie tylko.


Składniki na makaron plus 3 rzeczy równa się wykwintna kolacja

makaron tagiatelle - paczka dojrzałe pomidory - 5 pięknych sztukspora garść parmezanu świeża bazylia - pęczke oliwa pieprz

Przygotowanie dania makaron plus 3 rzeczy równa się wykwintna kolacja

Moim zdaniem szczyt prostoty, a smak godny najlepszej restauracji. Potrawa, której wykonanie zajmuje tyle czasu ile trwa "Rockin' in the Free World" Neil'a Younga w wersji koncertowej, czyli jakieś 12 minut.

W dużym garnku zagotowuję wodę. Solę ją i dodaję odrobinę oliwy. Kiedy woda mocno buzuje, wrzucam makaron - po trochu, by nie przerwać wrzenia wody. Mieszam intensywnie, następnie zaś zmniejszam ogień tak, by woda wrzała dosyć intensywnie, ale nie próbowała wydostać się z garnka.

Kiedy makaron się gotuje, zabieram się do przygotowania pomidorów - obieram je ze skóry [sposób na to w "Jak to zrobić"] i kroję na dosyć dużą kostkę. Parmezan kroję na cienkie "wiórki" - używam do tego... obieraczki do warzyw. Dzięki temu smak sera będzie bardziej wyczuwalny w potrawie i wyglądać to będzie efektownie. Liście bazylii rwę palcami na dosyć duże kawałki.

W tym czasie makaron już na pewno ugotował się "al dente" . Odcedzam go, ale nie przelewam zimną wodą - dobremu makaronowi wręcz szkodzi "hartowanie". Gorący makaron wykładam na talerze. Posypuję parmezanem, następnie pomidorami i na górę jeszcze trochę parmezanu. Wszystko to obficie polewam oliwą. Dzieło wieńczą liście bazylii. Do tego oziębione wytrawne wino.

Bueno apetito!


Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.