» Przepisy » Chleb » Bułki » M±ka samorosn±ca - self-raising flour

M±ka samorosn±ca - self-raising flour


1 5 5
2019-05-10
5 minut
bardzo łatwe
Porcje: ok. 35 dag m±ki samorosn±cej
Kuchnia europejska
M±ka samorosn±ca - self-raising flour

M±ka samorosn±ca, czyli self-raising flour, to mieszanka kilku składników, któr± możesz zrobić sama. Zobacz, do czego możesz j± wykorzystać i poznaj łatwy przepis :)

M±ka samorosn±ca składa się z czterech składników. Do jej przygotowania potrzebna będzie m±ka pszenna, soda oczyszczona, proszek do pieczenia i sól. Z tych składników powstaje domowa m±ka samorosn±ca. Jej największ± zalet± jest to, że nie musisz już pamiętać o dodaniu do ciasta proszku do pieczenia czy szczypty soli :)

Przepis na self-raising flour, czyli m±kę samorosn±c±, jest banalnie łatwy i ekspresowo szybki. Przekonaj się sama :)

  • To bardzo prosty przepis. Wystarczy przesiać m±kę, dodać sodę, proszek do pieczenia i sól. Następnie dokładnie wymieszać, przesypać do szczelnie zamykanego pojemnika lub słoika i gotowe :)
  • Tak± domow± mieszankę m±czn± robi się błyskawicznie szybko. Przygotowanie m±ki samorosn±cej zajmie Ci nie więcej niż 5 minut :)
  • Składniki potrzebne do przygotowania domowej m±ki samorosn±cej s± łatwo dostępne w większo¶ci sklepów spożywczych. Być może masz je wszystkie w domu :)

M±ka samorosn±ca, czyli self-raising flour, to produkt, który często spotyka się w angielskojęzycznych przepisach. W Wielkiej Brytanii m±ka samorosn±ca to bardzo popularny i łatwo dostępny produkt, ale w naszym kraju taka mieszanka jest bardzo trudna do kupienia. Dzięki temu sprawdzonemu przepisowi m±kę samorosn±c± możesz mieć nawet zaraz :)

Do czego używać m±ki samorosn±cej? Jest idealnym składnikiem wszystkich dań i wypieków z m±k± w roli głównej. Ta domowa mieszanka doskonale sprawdzi się do słodkich wypieków, ciasteczek, nale¶ników czy pancakes, a to tylko kilka pomysłów na użycie m±ki samorosn±cej :)

Wybierz ten bardzo łatwy i super szybki przepis na super domowy produkt, czyli m±kę samorosn±c±, która przyda się zawsze :)


Składniki na m±ka samorosn±ca - self-raising flour

2 szklanki m±ki pszennej typ 450 (ok. 320 g)
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli

Przygotowanie dania m±ka samorosn±ca - self-raising flour

...

  • M±kę przesiej do miski.
  • Dodaj sodę, proszek do pieczenia i sól. Dokładnie wymieszaj.
  • M±kę przesyp do szczelnie zamykanego pojemnika lub słoika.
  • Używaj do słodkich wypieków, ciasteczek, nale¶ników czy pancakes :)
M±ka samorosn±ca - self-raising flour - etap 1

M±ka samorosn±ca, czyli self-raising flour, to domowa mieszanka czterech składników, któr± można zrobić szybko i łatwo. M±ki samorosn±cej możesz używać do wypieku ciast, do nale¶ników, placków czy ciasteczek :)Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze s± zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.