Kurki, tudzież inne grzyby leśne marynowane
Z tym sprawdzonym przepisem na kurki, tudzież inne grzyby leśne marynowane poradzi sobie każdy. I ci zaawansowani w robieniu przetworów, jak i ci stawiający pierwsze kroki w robieniu przetworów poradzą sobie ze zrobieniem tych pysznych kurek marynowanych :)
Grzyby lubimy i robimy je na tysiąc dwieście różnych sposobów. Nie tylko w sezonie zajadamy się grzybami, ale mrożąc i robiąc z nich przetwory, wcinamy je przez cały rok :)
Przepis na kurki, tudzież inne grzyby leśne marynowane to prosty i pyszny pomysł jak zamknąć smak grzybów w słoiczkach. Przygotowane według tego przepisu grzyby leśne marynowane są delikatne, ale wyraziste w smaku. Zalewa z wody, octu i cukru wraz z cebulą i przyprawami już o to zadba :)
Grzyby leśne marynowane są uniwersalnym dodatkiem do dania głównego z mięsem w roli głównej. Można wykorzystać je jako składnik sałatki lub zamiast pomidora położyć na kanapkę. Obowiązkowo grzyby marynowane powinny znaleźć się na świątecznym stole :)
Gdy tylko sezon grzybowy na dobre się zacznie, korzystaj z niego, ile się da. Zbieraj grzyby leśne, marynuj je, a potem ciesz się ich smakiem bez względu na porę roku czy okazję :)
Składniki na kurki, tudzież inne grzyby leśne marynowane
2 średniej wielkości cebule
łyżka soli
zalewa :
na 4 szklanki wody - 1 szklanka octu spirytusowego 6%
pół szklanki cukru
czubata łyżka soli
łyżka ziaren pieprzu
łyżka ziaren ziela angielskiego
4 listki laurowe
łyżka ziaren gorczycy
Przygotowanie dania kurki, tudzież inne grzyby leśne marynowane
...
Grzyby dokładnie oczyszczam oraz myję pod bieżącą wodą. Cebule kroję na raczej grube plastry.Wrzucam grzyby do garnka zalewam wrzątkiem i gotuję ok. 10 min, następnie odstawiam do ostudzenia.
Przygotowuję zalewę: zagotowuję wodę, dodaje sól, cukier, ocet, mieszam i tez odstawiam do wystygnięcia.
Do słoików wkładam po liściu laurowym i kilka ziaren z pieprzu, gorczycy i ziela angielskiego, grzyby z cebulą - tak by w każdym słoiku znalazło się jej mniej więcej tyle samo. Grzyby zalewam zalewą, zakręcam i pasteryzuję 15 minut.
Po pasteryzowaniu słoiki wyciągam z gorącej wody, odwracam do góry dnem, przykrywam ściereczką i odstawiam do przestygnięcia.
Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl