Autopromocja
Kotlety ziemniaczane z serem
ok.godziny
łatwe
Porcje: 6-8

Składniki na kotlety ziemniaczane z serem
1 ½ kg ziemniaków
3 cebule
6-7 dużych pieczarek
3 łyżki mąki pszennej
3 łyżki mąki ziemniaczanej
2 jajka
10 – 15 dag sera żółtego
słodka papryka, sól, pieprz
bułka tarta
olej do smażenia
3 cebule
6-7 dużych pieczarek
3 łyżki mąki pszennej
3 łyżki mąki ziemniaczanej
2 jajka
10 – 15 dag sera żółtego
słodka papryka, sól, pieprz
bułka tarta
olej do smażenia
Przygotowanie dania kotlety ziemniaczane z serem
...
Ziemniaki obrać, umyć i ugotować. Po ugotowaniu odcedzić i przepuścić przez praskę. Cebulę obrać, posiekać ,podsmażyć na łyżce oleju. Pieczarki oczyścić, pokroić na małe kawałki i poddusić na łyżce oleju. Ostudzić.Do masy ziemniaczanej dodać cebulę i pieczarki oraz obie mąki. Wbić jajka, oprószyć słodką paprykę, solą i pieprzem i wymieszać. Jeżeli masa będzie za rzadka dodać trochę bułki tartej.
Żółty ser pokroić w słupki, z masy ziemniaczanej formować owalne kotlety, do środka każdego włożyć słupek sera.
Kotlety obtoczyć w bułce tartej i usmażyć z obu stron na złoty kolor. Osączyć z tłuszczu na papierowym ręczniku.
Podawać z ulubioną surówką oraz z sosem np.: pomidorowym ,pieczarkowym czy grzybowym.
Autopromocja
Kotlety ziemniaczane z serem - komentarze

aniagk
12.06.2011 09:52
na drugi dzień kotleciki są lepsze. Są dobre również na zimno.

aniagk
11.06.2011 18:53
kotleciki rozlatywały się niestety. Trochę gorzkie w smaku. Poprawiłam ich smak dzięki dodaniu cukru i polaniu sosem pomidorowym.

kacperek
26.05.2010 11:42
nie lubię wyglądu takich kotletów, są ciemnobure i nieapetyczne. Moim zdaniem smaczne są kotlety czysto ziamniaczane, natomiast z pieczarek proponuję zrobienie sosu pieczarkowego i kotleciki polane takim sosikiem to poezja.
pozdrawiam