Kotlety gryczane z sosem pomidorowym

Sposób na nieco inne wykorzystanie kaszy gryczanej.
Składniki na kotlety gryczane z sosem pomidorowym
15 dag pieczarek
1 średnia cebula
20 dag tłustego białego sera
1 jajko
1 łyżka natki pietruszki
sól, pieprz
bułka tarta
olej
SOS:
1 puszka pomidorów (60 dag)
1 duża cebula
2 ząbki czosnku
3 łyżki oliwy
1 łyżeczka vegety
po 1/2 łyżeczki tymianku i bazylii
cukier, sól, pieprz
Przygotowanie dania kotlety gryczane z sosem pomidorowym
...
Przygotować sos: cebulę i czosnek posiekać i zeszklić na oliwie. Dodać rozgniecione widelcem pomidory razem z zalewą oraz vegetę i dusić na małym ogniu 20 min. Przyprawić bazylią, tymiankiem, cukrem, solą i pieprzem.Kaszę umyć, zalać 1 1/3 szklanki posolonego wrzątku i ugotować na sypko. Pieczarki oczyścić, umyć i pokroić. Cebulę obrać, posiekać, zeszklić na 2 łyżkach oleju, dodać pieczarki, podsmażyć i ostudzić. Kaszę, pieczarki z cebulą i przetarty przez sito ser połączyć z jajkiem i natką pietruszki. Przyprawić solą i pieprzem, starannie wymieszać.
Z masy formować kotlety, obtaczać w bułce tartej i smażyć na oleju.
Danie zarówno na obiad, jak i gorącą kolację. Do sosu pomidorowego można użyć świeże zioła, jeśli są pod ręką. Trzeba wtedy podwoić ich porcję.
Burgery z kaszy jaglanej z brokułami
Burgery nadal w modzie. Ale nie zawsze muszą być przecież z mięsa. O czym przekonasz się odwiedzając burgerownie, szczególnie te wegańskie.
Ja od jakiegoś czasu robię takie z kaszy jaglanej. Są pyszne i sycące. W niczym nie ustępują tym z wołowiny :)
Kasza jaglana, oprócz tego, że zdrowa, znakomicie zlepia wszystko. Dlatego nie szukaj w składnikach jajka, bo jest tu ono całkiem zbyteczne ;)
WEGEBURGER - BULWBURGER
Od BULWBURGERA rozpoczynam przygodę z wegeburgerami.
Nazwa jak sama wskazuje dotyczy burgera otrzymanego z warzyw korzeniowych
(zimowych).
Burgery doprawiłem ziołami i jako dodatek spajający dość wodniste warzywa
zastosowałem otręby owsiane i mąkę gryczaną oraz soczewice.
Polecam serdecznie w bułce pełnoziarnistej z korniszonem, szalotką,
pomidorem, rukolą, sałatą rzymską i wege...
Burgery buraczane nie tylko dla wegan wg Jadłonomii
Przeglądając książkę Marty Dymek "Jadłonomia" ten przepis od razu wpadł mi w oko i zaznaczyłam go karteczką. Po pierwsze dlatego, że ma w sobie buraki - warzywo cud :) Po drugie dlatego, że składniki są w każdym sklepie. A po trzecie, bo robi się je dosłownie chwil kilka.
Na dodatek te burgery przekonają najbardziej zatwardziałego mięsożercę, że warzywa to moc. Moc smaku. Każdy kto...
Kotlety gryczane z sosem pomidorowym - komentarze
