» Przepisy » Przetwory » Przetwory z owoców » Konfitury z nektarynek o lekkim cytrynowym aromacie

Konfitury z nektarynek o lekkim cytrynowym aromacie


1 5 5
1970-01-01
120 minut + kilkanaście godzin oczekiwania
średniołatwe
Porcje: około 5 słoików 0,5 litra
Kuchnia europejska

Konfitury z nektarynek o lekkim cytrynowym aromacie

Konfitury z nektarynek o lekkim cytrynowym aromacie są bardzo słodkie i aromatyczne. Mi najlepiej smakują podczas jesiennych i zimowych dni. Wspaniałe są na gorących grzankach. Polecam!


Składniki na konfitury z nektarynek o lekkim cytrynowym aromacie

1 kg niezbyt dojrzałych nektarynek
1,3 kg cukru
4 goździki
otarta skórka z jednej cytryny

Przygotowanie dania konfitury z nektarynek o lekkim cytrynowym

... aromacie

Nektarynki myję, następnie robię płytkie nacięcia na każdym owocu, wkładam do wrzątku na 1 minutę. Wyjmuję, płuczę pod bieżącą wodą i zdejmuję skórkę. Przekrawam na połówki, usuwam pestki.

W dużym rondlu zagotowuję 1,5 szklanki wody z połową cukru. Kiedy się rozpuści wkładam nektarynki, zagotowuję, zbieram pianę i ostawiam na drugi dzień.

Następnego dnia z syropu wyjmuję owoce, dodaję pozostały cukier, zagotowuję syrop i wkładam do niego owoce i skórkę cytrynową. Trzymam na małym ogniu, nie mieszając, a tylko lekko potrząsając rondlem przez 5 minut. Odstawiam na kilka godzin. Doprowadzam do wrzenia jeszcze raz, trzymam na małym ogniu 10 minut, często nim potrząsając i zbierając pianę. Uważam, by konfitury się nie przypaliły.

Kiedy owoce będą szkliste, gorące przekładam do wyparzonych słoików, od razu zamykam i stawiam do góry nogami. Przykrywam ściereczką. Pozostawiam do całkowitego wystygnięcia.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.