» Przepisy » Przetwory » Przetwory z owoców » Konfitury truskawkowe z rumem

Konfitury truskawkowe z rumem


1 5 5 2
2008-05-28
2 godziny + doba oczekiwania
łatwe
Porcje: około 10 słoików 0,2 litra
Kuchnia europejska

Konfitury truskawkowe z rumem

Konfitury truskawkowe z rumem są słodkie, ale czuć w nich destylat z trzciny cukrowej. Idealne do mocnej herbaty w zimowy wieczór. Warto je sprawdzić!


Składniki na konfitury truskawkowe z rumem

3 kg truskawek
1 i 1/2 kg cukru
1 i 1/2 szklanki rumu

Przygotowanie dania konfitury truskawkowe z rumem

...

  1. Truskawki umyj, osącz, oderwij szypułki. Przełóż do garnka, w którym będziesz je gotować, zasyp cukrem i odstaw na kilka godzin.
  2. Kiedy truskawki puszczą sok, garnek postaw na średnim ogniu, doprowadź do wrzenia, następnie zmniejsz ogień i gotuj konfiturę przez 30 minut. Podczas gotowania nie mieszaj ich łyżką, a tylko potrząsaj garnkiem. Łyżką cedzakową usuwaj powstającą pianę.
  3. Wyłącz ogień i pozostaw konfitury do następnego dnia.
  4. Na drugi dzień smaż na wolnym ogniu, aż owoce staną się lekko szkliste, a syrop nabierze głębokiego, ciemnego koloru. Wlej rum, wymieszaj.
  5. Gorące (wrzące) konfitury przekładaj do wyparzonych wcześniej słoików, od razu zakręcaj. Słoiki postaw na ściereczce wieczkiem do dołu, przykryj ściereczką i pozostaw do wystygnięcia.
  6. Przechowuj w ciemnym miejscu.
  7. Dobrze usmażone konfitury możesz przechowywać co najmniej kilkanaście miesięcy w ciemnym i chłodnym miejscu.
Dodatkowe informacje
Na konfitury wybieraj owoce najlepszej jakości - dobrze dojrzałe, bez żadnych skaz. Konfitury są najlepsze z małych owoców, które dojrzewają pod koniec sezonu.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Konfitury truskawkowe z rumem - komentarze

anna_en
anna_en
2.07.2008 19:05
Ponieważ to moje pierwsze konfitury z rumem, mam pytanie, czy jego rodzaj ma jakieś znaczenie? Jakiego użyć najlepiej? [Grzegorz: użyty rum powinien być aromatyczny, nie musi być markowy]
pasek1
pasek1
6.06.2008 23:42
co do punktu 1. - co to znaczy "pozostałym cukrem" ? [Grzegorz: to było niepotrzebne słowo, przepis został poprawiony, dziękuję za informację]