Kolorowy sernik na zimno
Jesteś beztalenciem kulinarnym? Każde ciasto kończy się zakalcem lub przypaleniem? Nie masz co podać gościom do kawy? A może wszystkie desery są zbyt drogie lub pracochłonne?
Tego przepisu nie można zepsuć! A w dodatku potrzebne są tylko dwa składniki! Chyba, że poeksperymentujesz i urozmaicisz go na swój własny i niepowtarzalny sposób...
Składniki na kolorowy sernik na zimno
4 galaretki w różnych kolorach (czerwona, żółta, zielona, pomarańczowa),
1 litr wody
ewentualne dodatki według własnego gustu
Przygotowanie dania kolorowy sernik na zimno
...
Czerwoną galaretkę przygotować w szklance wrzątku i pozostawić do przestygnięcia. W tym czasie rozetrzeć mikserem lub robotem kuchennym jedną kostkę sera. Jeśli ktoś lubi, można wcześniej ser mielić (każdą kostkę osobno), ale maleńkie grudki w niczym nie przeszkadzają. Zimną, ale płynną galaretkę wlać do sera i dokładnie wymieszać mikserem. Masę wlać do średniej wielkości tortownicy i wstawić do lodówki na około pół godziny.W czasie, kiedy pierwsza warstwa będzie tężała, w identyczny sposób przygotować drugą część masy z żółtą galaretką. Wlać ją na poprzednią warstwę, kiedy tamta będzie już dość sztywna (tak, by kolory nie zmieszały się) i znowu do lodówki na pół godziny.
W tym czasie przygotować identycznie trzecią część masy z galaretką zieloną. I znów ten sam sposób postępowania.
Podczas, gdy ostatnia część masy będzie tężała w lodówce, przygotowujemy galaretkę pomarańczową. Zimną wylewamy na wierzch sztywnej zielonej masy serowej i znowu do lodówki.
Po kolejnej pół godzinie najprostszy kolorowy sernik na zimno nadaje się do konsumpcji.
Oczywiście, jeśli ktoś woli, poszczególne warstwy można robić w większych odstępach czasu. Wtedy jednak mogą się one od siebie bardzo oddzielać.
Życzę smacznego
Jest to przepis na wersję podstawową. Jeśli ktoś lubi na spodzie tortownicy może ułożyć biszkopty. Ja czasami dodaję do mas serowych owoce: np. banany do czerwonej, truskawki do żółtej, rodzynki do zielonej. Kolor owoców można również dobrać idealnie do barwy masy. A wierzch, przed wylaniem galaretki, ozdabiam cząstkami mandarynek. Robię również wersję z kostkami galaretek zatopionymi w masie serowej. Wtedy wcześniej przygotowuję galaretki: czerwoną, żółtą, zieloną i wylewam je na płaski talerz. Gdy są porządnie zastygnięte, kroję je w kostkę i kolorami dodaję do mas: czerwone z czerwoną, itd
Baci di dama
Ciasteczka te zobaczyłam w porannym serwisie TVN. Urzekły mnie swoją prostotą i pysznym wykończeniem. Robi się je błyskawicznie, nie są zbyt słodkie, mogą się wydawać mało atrakcyjne same w sobie, ale idealnie współgrają z karmelowym nadzieniem.
Prezentowane były przez Monikę Mrozowską-Szaciłło, aktorkę, autorkę książek z przepisami. Razem z mężem prowadzi ona blog, na którym można znaleźć...
Schab w galarecie
Długo pracowałam nad tym przepisem. Zaczęłam od przepisu M. Kuronia: schab po warszawsku i modyfikowałam go, bo użyte tam grube plastry schabu, który jest jednak twardym mięsem, nie odpowiadały moim wyobrażeniom o składnikach miękkiej galarety. A chciałam bardzo mieć tę przystawkę w swoim, że tak powiem, repertuarze, bo smakowo to jest poezja:)
I tak z imprezy na imprezę, klarował się ten...
Monastyrska izba
pod taką właśnie nazwą, najczęściej spotykam to ciasto (tam mówią tort) na rosyjskich forach i blogach. Przepisów na nie jest całe zatrzęsienie. Tak samo jak i nazw : "Шалаш", "Вишня в сотах", "Полен 85;ица", "Вишнё 74;ый сад", "Соты", "Крыша", "Вишне 74;ая горка", "Девич 80;й монасm 0;ырь", "Дрова под снегоl 4;". Podstawa to: ciasto kruche (choć i z krucho-miodowym też się spotkałam), wiśnie (z soku, świeże...
Kolorowy sernik na zimno - komentarze

