KLASYCZNY SNICKERS

1 5 5 1
2010-09-13
180 minut 24 godziny czekania
średniołatwe
Porcje: dużo
placki ziemniaczane waniliowe placki gotowania ciastem CIASTA BEZ PIECZENIA
KLASYCZNY SNICKERS

Nawet nie pamiętam skąd mamy przepis na to ciasto, ale naszej rodzinie towarzyszy od lat na każdej imprezie. ZAWSZE się sprawdza, ZAWSZE zachwyca gości i ZAWSZE wszystkim smakuje.


Składniki na klasyczny snickers

Ciasto:
- 60 dkg mąki
- ¾ szklanki cukru
- 1 jajko
- 3 żółtka
- 3 łyżki miodu (najlepiej kwiatowego)
- 20 dkg margaryny albo masła
- 3 łyżki mleka
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- Cukier waniliowy

Masa orzechowa:
- 12 dkg margaryny albo masła
- 2 łyżki miodu
- 4 łyżki cukru
- 25 dkg orzechów włoskich

Kremy:
- puszka mleka skondensowanego słodzonego (gotować niecałe 3 godziny) albo gotowej masy krówkowej (karmelowej)
- 2 budynie waniliowe
- 2/3 litra mleka

Przygotowanie dania klasyczny snickers

Ciasto: mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, cukrem, cukrem waniliowym. Suche składniki przesiekać z margaryną, dodać jajko i żółtka, mleko, miód i zagnieść ciasto. Następnie podzielić je na 3 części. Wylepić cieniutko ciastem trzy identyczne, prostokątne formy (około 26x32cm) wyłożone papierem i upiec dwa placki w temperaturze 180 st. około 15 minut każdy. Natomiast na trzecim placku dodatkowo należy rozprowadzić masę orzechową i zapiec go razem z tą masą orzechową tak jak pozostałe placki.

Masa orzechowa: rozpuścić margarynę, dodać miód, cukier. Wymieszac az rozpusci sie cukier. Potem do tej masy wrzucić posiekane drobno orzechy. Rozprowadzić na jednym z placków i zapiec.

Masy do ciasta:
1. Masa karmelowa: Puszke z mlekiem skondensowanym słodzonym gotować w garnku z wodą niecałe 3 godziny (bez otwierania). Puszka musi byc cakowicie zalana woda. W czasie gotowania nalezy dolewac wody. Po okolo dwoch i pol do trzech godzin wyjac puszke z garnka. Troche wystudzic. Po otwarciu puszki mamy KARMEL (zdjecie 6)

2. Masa budyniowa: ugotować dwa budynie waniliowe według wskazówek na opakowaniu, tyle tylko, że w 2/3 litra mleka. Gorące wylać na płat ciasta


FINAŁ: Na dolny placek wylać gorący budyń, przykryć go drugim plackiem, na który z kolei wylewamy masę karmelową, a na górę nakładamy placek z zapieczoną na górze masą orzechową.


Ciasto najlepiej smakuje na drugi albo trzeci dzień. Ciasto przygotowane jest na miodzie, wiec jest lekko twardawe, gdy jest świeże. Na drugi , trzeci dzień ciasto mięknie więc wtedy jest najlepsze. Warto przygotować je minimum dzień , a najlepiej dwa dni przed planowaną imprezą. Ciasto przechowywać w lodówce, ale smakuje najlepiej gdy ma temperaturę pokojową, więc dobrze jest wcześniej wyjąć je z lodówki, nim poda się je na stół. Piec w formie około 26x32 cm ze ściętym brzegiem, żeby po upieczeniu tylko wysunąć je z formy. Ciasto, gdy jest świeże jest dość twarde, więc UWAGA, bo przy wysuwaniu go z formy może pęknąć. Ciasto dobrze się też mrozi. Po rozmrożeniu, smakuje równie dobrze. Jednym słowem mówiąc ciasto pracochłonne, ale potem nie wymaga większych starań

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.