Kindziuk na medal

  2004-12-12         5   like 1

W ogólnopolskim konkursie konsumenckim "Malwa 2004" medal wyróżnienia w kategorii wędlin otrzymał kindziuk produkowany przez PMB Białystok. Kindziuk stał się w ten sposób laureatem XI edycji konkursu, który jak co roku, przeprowadzany jest wśród klientów sklepów całego kraju. W tym roku na tę coraz popularniejszą wędlinę głosowało ponad 7,5 tysiąca konsumentów.
Kindziuk to jedna z najbardziej unikalnych polskich wędlin, która nie ma swojego odpowiednika w całym świecie. Przepis na ten rarytas powstawał przed wiekami na północnym Podlasiu, czyli na obecnym litewsko-polskim pograniczu. Fachowo mówiąc, kindziuk to wędzonka surowo i długo dojrzewająca. Wędlina ta, charakteryzuje się niepowtarzalnym słodkawo-ostrym smakiem, zapachem i kruchością. Przez naszych pradziadów kindziuk przygotowywany był w żołądku wieprzowym ze starannie wybranych najlepszych mięs wieprzowych. W recepturze musiały znaleźć się także podlaskie aromatyczne przyprawy, leśne zioła oraz urodzajny czosnek. Zanim jednak kindziuka podano na stół, przez kilka miesięcy wisiał i dojrzewał pod sufitem kuchni, aż stawał się twardy prawie jak kamień.
Prawdziwy kindziuk staje się coraz modniejszy w całej Polsce. Wędlinę tę należy podawać w postaci cienko pokrojonych plastrów. Nadaje się on do eleganckiej konsumpcji z bardzo dobrymi czerwonymi, wytrawnymi winami. jest na najbardziej ekskluzywnych przyjęciach jako wyjątkowej jakości, pyszna i aromatyczna przekąska.

Na podstawie materiałów producenta 12.12.2004

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.