» O gotowaniu » Kindziuk na medal

Kindziuk na medal

  2004-12-12         5   like 1

W ogólnopolskim konkursie konsumenckim "Malwa 2004" medal wyróżnienia w kategorii wędlin otrzymał kindziuk produkowany przez PMB Białystok. Kindziuk stał się w ten sposób laureatem XI edycji konkursu, który jak co roku, przeprowadzany jest wśród klientów sklepów całego kraju. W tym roku na tę coraz popularniejszą wędlinę głosowało ponad 7,5 tysiąca konsumentów.
Kindziuk to jedna z najbardziej unikalnych polskich wędlin, która nie ma swojego odpowiednika w całym świecie. Przepis na ten rarytas powstawał przed wiekami na północnym Podlasiu, czyli na obecnym litewsko-polskim pograniczu. Fachowo mówiąc, kindziuk to wędzonka surowo i długo dojrzewająca. Wędlina ta, charakteryzuje się niepowtarzalnym słodkawo-ostrym smakiem, zapachem i kruchością. Przez naszych pradziadów kindziuk przygotowywany był w żołądku wieprzowym ze starannie wybranych najlepszych mięs wieprzowych. W recepturze musiały znaleźć się także podlaskie aromatyczne przyprawy, leśne zioła oraz urodzajny czosnek. Zanim jednak kindziuka podano na stół, przez kilka miesięcy wisiał i dojrzewał pod sufitem kuchni, aż stawał się twardy prawie jak kamień.
Prawdziwy kindziuk staje się coraz modniejszy w całej Polsce. Wędlinę tę należy podawać w postaci cienko pokrojonych plastrów. Nadaje się on do eleganckiej konsumpcji z bardzo dobrymi czerwonymi, wytrawnymi winami. jest na najbardziej ekskluzywnych przyjęciach jako wyjątkowej jakości, pyszna i aromatyczna przekąska.

Na podstawie materiałów producenta 12.12.2004

Kindziuk na medal - komentarze

rufix
rufix
13.06.2006 14:10
jak za taka cene, to powinien byc zdecydowanie lepszy
margolcia
margolcia
29.09.2005 21:27
rzeczywiście co do smaku zgadzam się z poprzednimi opiniami... nie podoba mi się cena tego produktu... moim zdaniem jest za wysoka!
iwmar
iwmar
28.09.2005 13:34
Oby więcej takich wędlin. Wspaniały smak ziół, czosnku i wędzonego mięsa. Nie wiem dlaczego, ale bywają kindziuki miękkie i twarde (być może są różne rodzaje, albo zależy ile leżą w sklepie). Moim zdaniem własnie te twarde są najsmaczniejsze. Uwaga, bardzo silny zapach tej wędliny dominuje w lodówce, więc sąsiedztwo ciasta raczej niewskazane:) Polecam.
gryzia
gryzia
30.12.2004 22:36
Ja też to uwielbiam. Zawsze kupuję już cieniutko pokrojone i jem bez chleba ... Palce lizać.
Caalanthe
Caalanthe
28.12.2004 02:29
Jestem fanem kindziuka, ale... ten prezentowany jest naprawde niezły o ile jest pokrojony w bardzo delikatne płatki. Jednak mimo, iż bliski ideału to niezupełnie to co powinno być - niestety czuć masową produkcję. Ale mimo wszytsko polecam:)
Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.