Kaszanka z grilla

  
1 5 5 11
2004-05-08
15 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska

Kaszanka z grilla

Plebejska niby potrawa. A damy i dżentelmeny wpychaja, aż im się uszy trzęsą!


Składniki na kaszanka z grilla

kaszanka
majeranek
tymianek
pieprz cayenne
odrobina oliwy

Przygotowanie dania kaszanka z grilla

Kaszanka - potrawa niby plebejska i mało wykwintna, ale wszystkim oczy się na jej widok śmieją i gęby nią zapchane, jeśli już na talerzu - zwłaszcza, jeśli to kaszanka gryczana, i jeśli od jakiegoś w swem fachu wprawionego kaszaniarza pochodzi.

Niestety, wygląd kaszanki bardzo średnio albo jeszcze mniej świadczy o jej jakości - tak więc po prostu drogą prób i błędów trzeba znaleźć dobrą kaszankę.

Kiedy już zaopatrzony jestem w odpowiedniej jakości flak wypełniony kaszą gryczaną, krwią i przyprawami [brzmi niewinnie, nieprawdaż, a ile radości z konsumpcji....], robię na każdym flaku płytkie, skośne nacięcia z jednej strony - 5 nacięć wystarczy. Po stronie nacięć kaszankę posypuję przyprawami i polewam odrobiną oliwy.

Kaszankę układam na grillu. I to jedyna z dwóch potraw, do których używam tacek aluminiowych [drugą z nich są grzyby, ale o nich później]. Kaszanka bowiem to wędlina, która się znacznie rozwala podczas grillowania. By uniknąć zbytniej destrukcji formy kaszanki, grilluję ją na silnym żarze 8-10 minut, raz tylko obracając.

Taka kaszanka, z mocno spieczoną skórką, najlepiej smakuje w towarzystwie dużej ilości dobrej musztardy i pomidorów pokrojonych w ósemki oraz białej pszennej bułki.

Szybkie i łatwe makarony
19.99 zł     9.99 zł
Obiady szybkie, lekkie i kolorowe
49.99 zł     39.99 zł
Łatwe i szybkie przepisy na obiad - Dania z mięsa
19.99 zł     9.99 zł
Zupy na cały rok!
24.99 zł     9.99 zł


 

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.