Kapusta wigilijna z grzybami
Kapusta wigilijna z grzybami to jedna z potraw, której nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole. Należy do kanonu 12 potraw. No chyba, że u Ciebie w domu je się 24, więc tm bardziej przyda się przepis na kapustę wigilijną z grzybami.
Przygotowanie kapusty wigilijnej z grzybami nie jest trudne i tak naprawdę można zostawić je na ostatni moment. To nie jest bigos i nie wymaga długiego podgrzewania. Choć kapuście wigilijnej z grzybami też dobrze zrobi kilkudniowy odpoczynek. Spokojnie możesz więc przygotować ją nawet miesiąc przed świętami i zawekować lub zamrozić.
Kapusta wigilijna z grzybami również świetnie nadaje się jako farsz do kulebiaka lub pierogów. Jest więc uniwersalnym dodatkiem, który nie tylko zachwyca smakiem, ale też przydatnością. Jednak najważniejsze, że to pyszna kapusta, która będzie smakować wszystkim :)
Składniki na kapusta wigilijna z grzybami
2 liście laurowe
3 kulki ziela angielskiego
1 większa marchewka
60 g suszonych grzybów
2 cebule
2 łyżki oleju (może być np. lniany)
sól, pieprz
Przygotowanie dania kapusta wigilijna z grzybami
...
- Grzyby przepłucz. Zalej ciepłą wodą i zostaw na 30 minut. Następnie zagotuj i gotuj na niewielkim ogniu pod przykryciem przez 30 minut (powinny być miękkie). Po tym czasie odcedź (wodę zachowaj), grzyby przestudź i pokrój w paski.
- Kapustę kiszoną odciśnij i grubo posiekaj, włóż do garnka i zalej wodą z gotowania grzybów, dołóż liść laurowy, ziele angielskie i gotuj pod przykryciem około 1 godziny. Możesz odparować jeśli płynu jest za dużo.
- Marchewkę obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Dodaj do kapusty na 10 minut przed końcem gotowania.
- Cebulę obierz, pokrój w kostkę i podsmaż na oleju. Dodaj do kapusty razem z grzybami. Całość dopraw.
Kapusta wigilijna z grzybami to jedna z potraw, której nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole. Przygotowanie kapusty wigilijnej z grzybami nie jest trudne i tak naprawdę można zostawić je na ostatni moment. Kapusta wigilijna z grzybami również świetnie nadaje się jako farsz do kulebiaka lub pierogów. Jest więc uniwersalnym dodatkiem. |
Zdjęcia do przepisu wykonała Patrycja Poterała - fotograf, wizażystka, charakteryzatorka i wielbicielka kuchni wegetariańskiej.
Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl