» Przepisy » Przepisy według głównych składników » Kaczka » Kaczka po pekińsku według Kena Homa

Kaczka po pekińsku według Kena Homa


1 5 5 1
2008-08-08
3 godziny + kilka godzin oczekiwania
średniołatwe
Porcje: 6-8
Kuchnia chińska
Kaczka po pekińsku według Kena Homa

Kaczka po pekińsku według Kena Homa, to moim zdaniem jeden z najlepszych przepisów, które oparte są na oryginalnej recepturze. Nie jest bardzo pracochłonna, ale smakuje i pachnie wybornie. Dodaj do syropu gwiazdkę anyżu, a przed pieczeniem nadziej ptaka czosnkiem - w ten sposób podkręcisz aromat. W odróżnieniu od propozycji Kena, przygotowuję bardziej aromatyczny syrop.


Składniki na kaczka po pekińsku według kena homa

mrożona kaczka o wadze co najmniej 2 kg
2 główki czosnku

syrop:
8 łyżek octu winnego
6 szklanek wody
5 łyżek miodu
6 łyżek ciemnego sosu sojowego
gwiazdka anyżu

do podania:
chińskie naleśniki
6 dymek pociętych wzdłuż na cienkie paseczki
2 obrane ogórki z usuniętymi nasionami i pokrojone w słupki
sos hosin lub słodki sos z fasoli

Przygotowanie dania kaczka po pekińsku według kena homa

...

  1. Kaczkę powoli rozmroź w lodówce (zajmie to co najmniej kilkanaście godzin). Jeśli była zapakowana w folię, zdejmij ją przed rozmrażaniem, a kaczkę połóż na dużym talerzu na dolnej półce. Rozmrożoną kaczkę dokładnie opłucz pod bieżącą wodą, następnie osusz papierowym ręcznikiem.
  2. Wszystkie składniki syropu wymieszaj ze sobą w dużym rondlu i doprowadź do wrzenia.
  3. Kaczkę zawieś na haku (lub na mocnym sznurku), trzymając nad rondlem z lekko wrzącym syropem polej ją całą za pomocą chochli około 10 razy.
  4. Kaczkę powieś w chłodnym, przewiewnym miejscu na co najmniej kilka godzin (maksymalnie kilkanaście). Pod kaczką postaw naczynie, bo będzie z niej trochę kapać.
  5. Piekarnik rozgrzej do 230 stopni. Do wnętrza kaczki włóż całe główki czosnku. Kaczkę połóż na kratce w piekarniku, pod nią wstaw pojemnik z wodą (tłuszcz nie będzie pryskać i się palić). Piecz 15 minut, następnie zmniejsz temperaturę do 160 stopni i piecz nadal przez 90-120 minut w zależności od wielkości kaczki. Podczas pieczenia nie otwieraj piekarnika.
  6. Upieczoną kaczkę wyjmij z piekarnika, przykryj niezbyt dokładnie folią aluminiową i odstaw na kilkanaście minut.
  7. Pokrój mięso razem z skórą na cienkie plastry. Ułóż na talerzu. Podawaj z chińskimi naleśnikami, dymką, ogórkiem i sosem hoisin (lub sosem z fasoli).

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Kaczka po pekińsku według Kena Homa - komentarze

janie
janie
10.08.2008 07:05
Majstersztyk, na niedzielny obiad. Grzegorz zabiłeś mi ćwieka. Wszyscy uwielbiamy te słodkokwaśne smaki. Nie mam teraz kaczki, ale mając na uwadze te 2 x kilkanaście godzin + robocizna, na kolejny weekend będzie w sam raz. Wszak chińskie igrzyska trwają.