» O gotowaniu » O gotowaniu » Jak zrobić chrupiące gofry? Poznaj kilka tajników

Jak zrobić chrupiące gofry? Poznaj kilka tajników

Grzegorz Ostrowski   2023-05-24         0  

Lato i wakacje nad morzem większości z nas kojarzą się z chrupiącymi i słodkimi goframi. Ten serwowany prosto z budki jest wręcz idealny i nie do podrobienia…ale czy na pewno? Mam dla Ciebie niespodziankę! Przygotowałem kilka sprawdzonych porad jak wykonać puszyste gofry w domu. Wykorzystaj je i poczuj smak lata, nawet gdy za oknem jest szaro i ponuro.

  1. Jak zrobić chrupiące gofry?
  2. Czy jajka to jedyny ważny aspekt chrupiących gofrów?
  3. Perfekcyjne kruche gofry – jak zrobić idealnego gofra
  4. Wszystkie przepisy w jednym miejscu

Jak zrobić chrupiące gofry?

Gofry to jeden z tych przysmaków, który uwielbiają wszyscy. Można je podawać suche, posypane cukrem pudrem lub łączyć z bitą śmietaną i ulubionymi owocami. Jednak jak zrobić chrupiące gofry by smakowały faktycznie, jak te zakupione w food tracku? Bez wątpienia sekretem będzie ubicie białek na sztywno przed połączeniem ich z pozostałymi składnikami. Co więcej, zanim wykorzystasz je do ciasta, poczekaj, aż osiągną temperaturę pokojową. Te użyte prosto z lodówki nie uzyskają piankowej struktury.

Czy jajka to jedyny ważny aspekt chrupiących gofrów?

Najlepszy przepis na gofry to ten, w którym wykorzystasz odpowiednie mleko. Z doświadczenia powiem Ci, że im tłustsze, tym lepsze. Sięgnij więc po mleko 3,2%, a zapobiegniesz przywieraniu ciasta do gofrownicy. Kolejnym krokiem będzie dodanie cukru lub cukru waniliowego. To właśnie on rozpuszczony w cieście podczas pieczenia przejdzie proces krystalizacji, co nada gofrom wyjątkowej chrupkości. Myślisz, że to już wszystko? Mam jeszcze jeden patent, który wyróżni Twoje wakacyjne wafelki na tle innych. To skrobia ziemniaczana. Dodaj 1-2 łyżki do ciasta, a zobaczysz, że od dziś nie będziesz robić już inaczej.

Perfekcyjne kruche gofry – jak zrobić idealnego gofra

Przygotowując gofry, musisz pamiętać o jednej, niezwykle ważnej rzeczy. Najlepsze ciasto nie uratuje sytuacji, gdy na wyposażeniu kuchni będziesz mieć nieodpowiedni sprzęt. Jaki w takim razie będzie najlepszy do zrobienie chrupkiego wypieku? Jeśli chodzi o kształt, nie ma to większego znaczenia. Możesz postawić na klasyczne gofrownice serwujące prostokąty z kwadratowymi wgłębieniami, waflownicę do robienia serduszek, czy popularne gofry w stylu bubble. Najważniejszym elementem będzie tutaj moc gofrownicy. Nie ukrywam, że im wyższa, tym lepsza.

Wszystkie przepisy w jednym miejscu

Na mojej stronie znajdziesz różnego rodzaju przepisy na gofry, które możesz podawać zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Próbuj poszczególne z nich po kolei i dobierz ten, który spełni Twoje oczekiwania. W końcu gotowanie to sztuka wielu prób i błędów. Życzę Ci powodzenia!

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.