» O gotowaniu » O gotowaniu » Jak smażyć ryby? Sprawdzone tipy

Jak smażyć ryby? Sprawdzone tipy

  2023-02-21         0  

Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałaś się jakie danie przyrządzić, aby zaskoczyć wszystkich i wyjść poza schemat nieco sztampowego mięsa. Doskonale to rozumiem, sam wiele razy głowiłem się, jak zaskoczyć moich bliskich. To właśnie dlatego przygotowałem dla ciebie pomysły na posiłki, w których królować będą ryby. Sprawdź, jak je właściwie przyrządzać, aby stać się mistrzynią smażenia.

Spis treści:

  1. Przygotowanie ryb do smażenia
  2. Smażenie ryby: saute czy w panierce?
  3. Temperatura podczas smażenia ryby – dlaczego to takie ważne?
  4. Jak długo smażyć rybę by była soczysta?


Przygotowanie ryb do smażenia

Zastanawiasz się, jak smażyć ryby? Istotne jest jej uprzednie przygotowanie. Ryba powinna być dokładnie przez ciebie oczyszczona i pozbawiana jakichkolwiek łusek. Do całkowitego usunięcia skóry wykorzystaj wrzątek. Dzięki temu powłoka skurczy się, a ty bez problemu usuniesz ją z przygotowywanego płatu. Jeśli masz taką możliwość, możesz delikatnie usunąć jej ości, tworząc niewielkie filety.

Smażenie ryby: saute czy w panierce?

Odpowiadając na pytanie, jak usmażyć rybę, musisz wiedzieć, jakiego efektu oczekujesz. Chociaż najczęstszą praktyką jest obtaczanie filetu bądź całej tuszy jedynie w mące, możesz wykorzystać również inne produkty spożywcze. Doskonałym pomysłem może okazać się tradycyjne ciasto naleśnikowe lub popularna tempura. Taka odmiana z pewnością zrobi na wszystkich wrażenie.

Temperatura podczas smażenia ryby – dlaczego to takie ważne?

Podczas smażenia istotna jest temperatura podgrzanego oleju. Ten powinien być naprawdę gorący, dzięki temu żadna część filetu nie przylegnie do dna patelni. W chwili, jak smażymy rybę, warto dać jej odpowiednią ilość czasu, nie ruszając i nie przekładając płata z jednej strony na drugą po kilka razy. To pozwoli zachować delikatną strukturę mięsa.

Jak długo smażyć rybę by była soczysta?

Z pewnością zastanawiasz się jak długo smażyć rybę. Tak naprawdę wszystko zależy od grubości przygotowanego kawałka. Przyjmuje się jednak, że 3-4 minuty smażenia z każdej strony powinno w zupełności wystarczyć, aby dokładnie usmażyć rybie mięso i zachować jego delikatność oraz tak ważną soczystość. Pamiętaj, aby nie przeciągać ich zbytnio na patelni, wcześniej odpowiednio przygotować każdy płat i zadbać o jego odpowiednie oczyszczenie. Oczywiście nie musisz usuwać ości lub możesz zakupić gotowe filety, które z pewnością będą produktem, który przygotujesz dużo szybciej. Smażenie ryb wcale nie jest trudnym zadaniem, wystarczy raz spróbować, a z pewnością ta metoda przypadnie ci do gustu.

Nie wiesz, co ugotować w tym tygodniu? Poznaj moje sprawdzone pomysły na obiad!

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.