Autopromocja
Herbatka dla podziębionych
20 minut
bardzo łatwe
Porcje: jedna
Herbata z cynamonem i świeżym imbirem, aromatyczna i lekko szczypiąca, podobno skuteczna
Składniki na herbatka dla podziębionych
herbata (piórka), korzeń imbiru, laska cynamonu
Przygotowanie dania herbatka dla podziębionych
...
Do kubeczka (do parzenia ziół) wsypać szczyptę herbaty, wkroić 3-4 plasterki obranego korzenia imbiru i wrzucić laseczkę cynamonu. Przykryć i odstawić na 20 minut.Pić lekko osłodzoną miodem.
Jeszcze lepszy efekt nastąpi po zalaniu składników w termosie i pozostawieniu na kilka godzin. Sposób zasłyszany nie pamiętam już od kogo - na stałe zagościł w mojej kuchni nie tylko na okoliczność przeziębień.
Autopromocja
Herbatka dla podziębionych - komentarze

miodzianka
17.07.2014 19:50
Herbata jest niesamowita tylko ja nie dodaję cynamonu,a sok z cytryny.

janie
2.04.2008 08:38
Droga Irenko, herbatka faktycznie nieźle rozgrzewa ciało, a Twoje słowa - heh, moje serce. Cieszę się, że pomogło. A przy tym, jest całkiem smaczne.

Irenka
31.03.2008 21:04
Ta herbata pomogła małżonkowi przetrwać grypę. Nie żałowałam imbiru, dlatego herbata szczypała mocno i dobrze rozgrzewała. Dzięki za przypomnienie o istnieniu termosu - poniewierał się w najdalszym kącie szafki, a przecież tak dobrze jest zrobić sobie herbatkę na zapas, niekoniecznie na wycieczkę za miasto :)

martunia52
3.03.2007 20:13
Pyszna, rozgrzewająca herbatka. Polecam ją wszystkim zmarzniętym i przeziębionym. Ja dodałm jeszcze plasterek cytryny[po lekkim przestygnięciu]