» O gotowaniu » Grzegorz testuje - pasta z wanilii Nielsen-Massey

Grzegorz testuje - pasta z wanilii Nielsen-Massey

Grzegorz, Mniammniam.pl   2012-07-05         5  

To niezbędny produkt w mojej kuchni :) Zakochałem się w tej paście od pierwszego razu, ale zacznijmy od początku...

Grzegorz testuje - pasta z wanilii Nielsen-Massey

Aromat wanilii jest jednym z najbardziej przez nas lubianych zapachów. W każdym sklepie można kupić cukier waniliowy, który... nie ma nic wspólnego z wanilią :) Bo tak na prawdę cukier "waniliowy" to cukier wanilinowy - faktycznie przypomina prawdziwą wanilię, ale jest dużo ostrzejszy i nieco drażniący.

Prawdziwa zaś wanilia jest delikatna i miękko otula nas swoim zapachem. Dostępna jest w formie lasek, które niestety dość szybko wysychają - co prawda nie wpływa to znacząco na intensywność ich aromatu, ale nieco utrudnia używanie (trudno jest je rozkroić i wydobyć ziarenka). Można też wanilię dostać w postaci cukru z prawdziwą wanilią oraz w formie ekstraktu. Obie te formy są łatwe w użyciu, ale mają też swoje ograniczenia - ekstrakt zawiera sporo alkoholu, a cukru nie można dodać do wszystkich dań.

Pasta waniliowa zaś to uniwersalna forma wanilii - to gęsty, skoncetrowany syrop o intensywnym aromacie prawdziwej wanilii. Można go dodawać do wszelkich wypieków, mas, deserów oraz sosów. Jedna łyżka pasty aromatyzuje ciasto o standardowej wielkości (np. okrągła forma o średnicy 26 cm). Ziarenka wanilii zawarte w paście nadają potrawom pięknego wyglądu :)

Pasta Nielsen-Massey jest "zapakowana" w szklaną, ciemną buteleczkę, dzięki czemu można ją przechować przez kilka w temperaturze pokojowej, bez żadnej straty jakości.

To właśnie wygoda używania pasty oraz jej intensywność sprawia, że moim zdaniem to najlepsza forma wanilii. Warto ją mieć w kuchennej szafce, by zawsze móc przygotować coś nieprawdopodobnie waniliowego :) Polecam z całą odpowiedzialnością.

Grzegorz testuje - pasta z wanilii Nielsen-Massey - komentarze

EL
EL
13.04.2019 13:32
Gdzie można dostać aktualnie tę pastę ??
Grzegorz, MniamMniam.pl
Grzegorz, MniamMniam.pl
17.04.2019 12:56
Hej El :) Można ją dostać w niektórych sklepach internetowych.
AnnaMarlena
AnnaMarlena
30.07.2014 17:44
Bardzo intensywny smak :)
Gramusia
Gramusia
4.11.2012 16:10
a na ile porcji ciasta takie opakowanie wanilii wystarcza? --- Grzegorz: zwykle dodaję łyżkę stołową na standardowe ciasto, buteleczka wystarcza więc na około 10-12 wypieków
aganiok
aganiok
22.07.2012 14:55
Używam tej pasty od ok. roku i jestem zachwycona! Już tak przyzwyczaiłam się, że mam ją w szafce, że ostatnio wpadłam w panikę, kiedy okazało się, że zamknięto pobliski sklep, w którym ją kupowałam. Na szczęście znalazłam ją tutaj i szybciutko zamówiłam. Wykorzystuję ją prawie codziennie, ponieważ uwielbiam dodawać ją do naturalnego jogurtu i zajadać z truskawkami, borówkami itp. Ostatnio zamiast super słodkich serków danio, mieszam zwykłe serki homogenizowane z tą pastą i miodem, a dzieciaki zajadają aż miło! Stosuję też do deserów (np. panna cotta), no i oczywiście ciast. Jej dużą zaletą jest to, że nie rozrzedza masy, do której ją dodajemy. Uwielbiam też te piękne czarne drobinki, które później widzę w gotowym daniu!
Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.