Fasolka szparagowa duszona z selerem naciowym i marchewką
Składniki na fasolka szparagowa duszona z selerem naciowym i marchewką
3 marchewki
5 gałązek selera naciowego
średnia cebula
2 ząbki czosnku
2 szklanki wywaru warzywnego
3 łyżki oliwy z oliwek
cukier
sól
pieprz
pęczek natki pietruszki
Przygotowanie dania fasolka szparagowa duszona z selerem naciowym i marchewką
Fasolkę szparagową myję i odcinam końcówki. Marchew obieram i kroję talarki.Łodygi selera płuczę i kroję w kawałki 3 cm długości. Obieram czosnek i cebulę i drobno siekam. W głębokiej patelni rozgrzewam oliwę i podsmażam w niej czosnek i cebulę. Dodaję marchew i fasolę i chwilę smażę mieszając, po czym dodaję kawałki selera i całość zalewam bulionem. Zmniejszam ogień, przykrywam i duszę, aż warzywa będą miękkie - ok. 20 minut.
Przyprawiam szczyptą cukru, soli i pieprzu, posypuję posiekaną natką pietruszki i podaję.
W takim razie NOWA książka jest dla Ciebie. To ZDROWE receptury, które zmieniają życie na lepsze. Nie tylko będziesz się lepiej czuć i wyglądać, ale też zaoszczędzisz dużo pieniędzy na jedzeniu! Tylu PYSZNYCH, łatwych, świetnie zbilansowanych i szybkich przepisów NIE znajdziesz nigdzie indziej, tylko u mnie :)
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę »»
Lekka sałatka z tuńczyka z selerem naciowym - film video
Lekka sałatka z tuńczyka z selerem naciowym, to doskonały pomysł na kolację. Danie to wspaniale syci, ale nie jest mocno kaloryczne. Zawiera sporo białka, witamin i mikroelementów. Jest pyszna! Sprawdzi się także jako dodatek do różnych dań, a także jako sałatka imprezowa. Jest bardzo uniwersalna.
Cielęcina Marengo
Marengo to miejscowość w północnych Włoszech, znana ze zwycięskiej bitwy Napoleona z armią austriacką w 1800 roku.
A kucharzom i smakoszom znana jest z potrawy, która występuje w dwóch wariantach: kurczaka Marengo lub cielęciny Marengo.
Kurczaka już kiedyś robiłam; przyszedł czas na cielęcinę.
Bardzo pasowała do wina Beaujolais nouveau 2011, które właśnie przybyło, jak co roku w trzeci...
BIAŁE MIĘSO KRABA w maśle
Jeden z moich ostatnich przysmaków od których nie mogę się odpędzić. W mięsie krabim
jest coś uzależniającego i zarazem szlachetnego. Niesamowicie zdrowe, delikatne jeśli
mowimy o mięsie białym i niestety także kosztowne. Oczywiście polecam w miarę
możliwości używanie mięsa pierwszej świeżości. Niemniej jednak zamrożone mogło by być
tutaj alternatywą. Nie polecam żadnych innych...