Domowy jogurt - przepis podstawowy

Domowy jogurt - przepis podstawowy, jest pyszny, zdrowy i całkowicie naturalny. Gęsty tak, jak lubisz. Dodaj do niego ulubione dodatki i pyszne śniadanie gotowe! Warto sprawdzić!
Składniki na domowy jogurt - przepis podstawowy
1 kubek naturalnego - 150 ml (bez żadnych dodatków) jogurtu z żywymi kulturami bakterii w temperaturze pokojowej
opcjonalnie: 2-4 łyżek mleka w proszku (jeśli użyjesz mleka granulowanego, zwiększ porcję dwukrotnie)
Przygotowanie dania domowy jogurt - przepis podstawowy
- Mleko podgrzej w rondlu do temperatury 45 stopni. Jeśli nie masz termometru, mleko będzie miało odpowiednią temperaturę, jeśli po włożeniu do niego palca poczujesz wyraźne ciepło, ale nie będzie Cię jeszcze parzyć.
- Do ciepłego mleka dodaj jogurt (w temperaturze pokojowej, jeśli będzie zimny, za bardzo obniży temperaturę mleka), wymieszaj, krotką chwilę potrzymaj na ogniu by mieszanina nabrała wcześniejszej temperatury, przelej od razu to termosu, odstaw na 6-8 godzin. Jeśli chcesz otrzymać bardzo gęsty jogurt, razem z naturalnym jogurtem do mleka dodaj mleko w proszku (jeśli dodasz 4 łyżki, będzie bardzo gęsty).
- Jeśli nie masz termosu, mleko przelej do naczynia dobrze trzymającego ciepło, owiń je ręcznikiem i odstaw w ciepłe miejsce. Możesz także wstawić naczynia do piekarnika nastawionego na 40 stopni.
- Jogurt powinien być dobry po upływie podanego czasu, jeśli jest jednak za rzadki, poczekaj jeszcze kilka godzin.
- Gotowy jogurt przelej do mniejszych, szczelnych pojemników i przechowuj w lodówce. Możesz go tam trzymać kilkanaście dni.
Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ? Metoda SIRT jest więc dla Ciebie. To sposób na redukcję wagi BEZ uczucia głodu! W takim razie ebook "Jesz i... chudniesz" jest dla Ciebie.
Kliknij po ten SKUTECZNY, tani i prosty sposób »»
Oliwa na ostro z ziołową nutką
Myślę, że jest to wspaniały pomysł na prezent dla kogoś, kto ceni sobie praktyczne prezenty i jest smakoszem. Już kilka razy wykorzystałam ten prezent i osoby obdarowane były zadowolone i później same robiły sobie taką smakową oliwę. Zależnie od wielkości buteleczki, którą chcemy napełnić oliwą, ilość składników będzie się zmieniać. Jednak można dowolnie skomponować składniki oliwy, biorąc pod...
Zupa ogórkowa na żeberkach mniam, mniam!
Kwaśna i sycąca, ale delikatna, bo ogórki przed dodaniem do wywaru zostały podsmażone na maśle - to wydobywa z nich smak i jednocześnie łagodzi ich kwasowość.
Zupa ogórkowa będzie tak dobra, jak ogórki użyte do jej przygotowania - najlepsze są oczywiście własnoręcznie ukwaszone. Jeśli takich nie masz, zwróć uwagę na wygląd, zapach i przede wszystkim skład tych kupowanych: powinny mieć...
Klasyczne gołąbki mojej babci Reginy
Gołąbki to tradycyjne, niepozornie wyglądające danie z mięsa, ryżu i kapusty, które mimo swojej prostoty jest naprawdę zachwycające. Sama forma też jest pomysłowa - wykorzystanie liścia kapusty do owinięcia nadzienia sprawia, że wszystko trzyma się razem i można cieszyć się nie tylko smakiem, ale i wyglądem potrawy. :)
Babcie zawsze mają najlepsze przepisy - nie wiadomo, skąd je biorą,...