Czerwień i biel. Pomidory i mozarella

1 5 5 18
2004-05-08
10 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia włoska
Czerwień i biel. Pomidory i mozarella

Klasyka sałatek to pomidory plus mozzarella. Przełożone na talerzu, doprawione oliwą, pieprzem i listkami bazylii przypominają nam o śródziemnomorskich klimatach. Przepis na prostą sałatkę z pomidorów i mozzarelli. Ta sałatka jest po prostu przepyszna. Kilka chwil tworzenia, kilka chwil zachwytu...


Składniki na czerwień i biel. pomidory i mozarella

piękne, dojrzałe pomidory - 4 kawałek mozarelli - około 20 dag pęczek świeżej bazylii [musi być świeża!] pół szklanki przedniej jakości oliwy extra vergine odrobina czarnego, świeżo zmielonego pieprz sól

Przygotowanie dania czerwień i biel. pomidory i mozarella

Naładowane słoneczną energią pomidory myję i kroję w poprzek raczej na grubsze, niż cieńsze plastry. Mozarellę kroję na cienkie plastry.

Teraz plastry pomidorów i mozarelli układam w sposób bardzo fantazyjny na dużym talerzu - staram się to robić tak, by plastry pomidorów zachodziły na plastry mozarelli na kształ piramidy, przekładam je całymi liści bazylii, której nie żałuję. Potrawa powinna w sposób harmonijny łączyć kolory czerwieni, zieleni i bieli.

Kiedy składniki już pięknie namalowane na talerzu, zalewam je szczodrze oliwą i posypuję odrobiną pieprzu i solę.

By magia czasu zadziałała, potrawę wstawiam do lodówki na jakieś pół godziny.Po wyjęciu stawiam z dumą wielką na stół i jeszcze raz polewam oliwą.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.