czekoladowy jeżyk

  
1 5 5 5
2009-09-17
przyg. 45min., pieczenie 45min
bardzo łatwe
Porcje: 8
ciastem ciasto czekoladowe cukru biszkopty żółtka krem czekoladowy
czekoladowy jeżyk

Czekoladowy jeżyk może sprawić wielką radość nie tylko dzieciom ale również dorosłym i może zostać ciastem dnia uroczystego przyjęcia.


Składniki na czekoladowy jeżyk

3jaja, 175g cukru, 3 łyżki rumu, 1 torebka cukru waniliowego, 1 szczypta soli, 200g mąki, 150g miękkiego masła, 3 żółtka, 3 łyki kakao, 3 łyżki cukru pudru, 50g obranych migdałów, 100g polewy czekoladowej, 1 orzech laskowy, 2 białe płaskie cukierki, 2 niebieskie płaskie cukierki

Przygotowanie dania czekoladowy jeżyk

Ubić sztywną pianę z 3 białek i 1oog cukru. Utrzeć 3 żółtka, 75g cukru, rum, cukier waniliowy i sól na gładką masę. Stopniowo dodawać pianę z białek i przesianą mąkę cały czas mieszając.
Ciasto piec w formie wysmarowanej tłuszczem i oprószonej mąką. Upieczone ciasto odstawić do wystygnięcia. Przeciąć na poziome plastry.
Masło utrzeć z cukrem pudrem i żółtkami, dodać szczyptę soli kakao. Biszkoptowe warstwy posmarować kremem i złożyć je razem formując kształt jeżyka.
Gotową czekoladową polewę roztopić w naczyniu włożonym do garnka z gorącą wodą. W jeżyka powtykać połówki migdałów i oblać czekoladową polewą. Nosek jeżyka wykonujemy z orzecha laskowego, a na oczy używamy 2 białe i 2 niebieskie płaskie cukierki, które wciskamy do jeszcze wilgotnej polewy.

zamrażanie : do 10 miesięcy jedna porcja zawiera 530kcal (2219kJ) piecyk elektryczny: 175'C piecyk gazowy: stopień 2-3

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.