Chatka


1 5 5 2
2010-05-02
3h
średniołatwe
Porcje: dużo
Kuchnia europejska

Chatka

wygląda bajecznie i tak też smakuje...


Składniki na chatka

1,5 - 1,75 kg sera białego (3/4 tłustego i 1/4 półtłustego)
2 paczki rodzynek
15 dag orzechów włoskich
1 tabliczka czekolady (gorzkiej lub mlecznej, wedle upodobań)
4 dag kakao
1 i 1/2 kostki masła (ok. 300g)
cukier waniliowy
cukier puder ("na oko" - masa serowa ma być słodka)
1 wiejskie żółtko
8 paczek herbatników szkolnych
3 łyżki kakao + 3 łyżki cukru zwykłego + 100g margaryny + 1 duże jajko - polewa czekoladowa

Przygotowanie dania chatka

...

Miękkie masło utrzeć w makutrze na piały puch. Dodać wiejskie żółtko, cukier waniliowy i cukier puder i ucierać do uzyskania jednolitej masy. Stopniowo dodawać zmielony ser i ucierać dalej, do uzyskania pięknej masy.
Na 2 płaskich drewnianych deskach lub tackach (bez brzegu) wyłożyć papier śniadaniowy. Na każdej desce rozłożyć 2 paczki herbatników w następujący sposób : wierzch herbatników kłaść spodem tworząc jeden długi (ok 8 herbatników - herbatniki układamy pionowo) pionowy pas i po jednym po prawej i lewej stronie (herbatniki układamy poziomo). Na wierch bardzo delikatnie, starając się nie naruszyć herbatników, rozkładamy połowę masy serowej (a więc po 1/4 na każdą deskę). Po rozmasowaniu układamy resztę herbatników - w ten sam sposób. Na herbatniki rozkładamy cieniuteńką warstwę masy serowej (tak aby w makutrze zostało ok. 1/4). Posypujemy drobno pokrojoną czekoladą, orzechami i rodzynkami. Do reszty masy serowej dodajemy przesiane kakao i ucieramy do całkowitego wymieszania składników. Wykładamy na środek rozłożonych bakalii. Teraz należy od spodu podnosić herbatniki, tworząc ku górze "trójkąt". Powstałą chatkę mocno zwężamy, aby nie było dziur.
Czas na polewę. W garnuszku rozpuszczamy margarynę. W makutrze ucieramy cukier z przesianym kakao. Dodajemy stopniowo rozpuszczoną margarynę, mocno ucierając. Następnie dodajemy jajo i energicznie ucieramy, aż do powstania lśniącej, gładkiej polewy. Czekoladową polewę delikatnie rozmasowujemy na herbatnikach. Gotowe!

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Chatka - komentarze

tede46
tede46
3.05.2010 13:08
Moja wyobraźnia za mała, zdecydowanie proszę o zdjęcie.
ganka
ganka
3.05.2010 10:07
Szkoda, że nie ma zdjęcia...