Cebula w kożuszku

  
1 5 5 7
2004-05-08
30 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
bakłażan ciastem ogórki piwo w cieście ciasto na nale
Cebula w kożuszku

Przed telewizorem spędzamy dużo czasu i często wtedy coś przegryzamy. Polecam na te chwile "cebulę w kożuszku".


Składniki na cebula w kożuszku

3 wielkie cukrowe cebule2 szklanki mąki1 szklanka mleka1 jajko2 ząbki czosnkusólpieprz1/4 oliwy do smażenia

Przygotowanie dania cebula w kożuszku

Przed telewizorem spędzamy dużo czasu i często wtedy coś przegryzamy. Polecam na te chwile "cebulę w kożuszku".

Najpierw przygotowuję ciasto, w którym będzie smażona cebulka. Do miski wsypuję mąkę, następnie chwytam jajko i rozbijam je zdecydowanym ruchem o brzeg miski, a zawartość wrzucam na wierzch mąki. Lekko mieszając, dolewam mleko. Mieszam tak długo, aż w cieście nie będzie grudek. Dodatkowo ciasto przyprawiam szczyptą soli i pieprzu, a dla dodania pikanterii ciastu dorzucam dwa ząbki czosnku drobno posiekanego i jeszcze raz dokładnie mieszam.

Cebule obieram z łupin i kroję w okazałe talarki. Na głębokiej patelni rozgrzewam oliwę a następnie obtoczone talarki cebuli w cieście wrzucam na skwierczący olej. Smażę do momentu uzyskania mocno rumianego koloru ciasta. I po kolei wyłowione talarki wykładam na talerz z papierowym ręcznikiem. Papier odciąga nadmiar oliwy z cebulki.

Powtarzam operację kilkukrotnie, aż wszystkie krążki nie zostaną obtoczone ciastem i usmażone. Pamiętać należy, że cebulka na patelni musi pływać w oleju. Potem pozostaję już tylko sięgnięcie do lodówki po zimne piwo i hajda całą rodziną na kanapę oglądać Bolka i Lolka.

Dla amatorów tego typu przekąsek pragnę dodać, że w taki sposób możemy przygotowywać inne warzywa (cukinię, bakłażany, pomidory, ogórki i wiele innych warzyw co nam przyjdzie do głowy).

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.