Cebula i pieczarki rozkosznie pachnące ziołami

1 5 5 4
2004-05-08
15 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
cebula pieczarki szaszłyki smaki rozmaryn z pieczarkami

Szaszłyki z cebuli i pieczarek rozkosznie pachnące ziołami - przepis. Z tych warzyw robię szaszłyki - pieczarki i cebula, wiadomo bardzo pasują do siebie. Ich smaki przechodzą wzajemnie nawet na grillu. Wypróbuj to danie, bowiem zasmakują w nim także osoby, które nie jedzą mies.


Składniki na cebula i pieczarki rozkosznie pachnące ziołami

po jednej średniej cebuli na osobę po dwie, trzy pieczarki średniej wielkości na osobę albo... ile się pod rękę nawinie oliwaoregano tymianek rozmaryn pieprz sól

Przygotowanie dania cebula i pieczarki rozkosznie pachnące ziołami

Z tych warzyw robię szaszłyki - pieczarki i cebula, jak to od dawien, dawna wiadomo bardzo pasują do siebie, również z grilla.

Cebule i pieczarki obieram, cebulę kroję wzdłuż na ćwiartki, pieczarki na połówki. Nadziewam teraz cebule na przemian z pieczarkami na długie wykałaczki. Cebule nadziewam wkłuwając wykałaczki w sam środek ćwiartki - dzięki temu mam pewność, że cebula podczas grillowania nie spadnie z wykałaczki.

Szaszłyki polewam obficie oliwą i posypuję przyprawami - najwięcej tymianku, potem rozmaryn, najmniej oregano - tak, po bardzo małej szczypcie.

A soli i pieprzu daję tyle, ile trzeba. Warzywa powinny przez chwilę nabierać aromatu przypraw.

Kiedy poleżą sobie kilkanaście minut, można je grillować - na średnim ogniu, starając się je przewracać najwyżej po dwa razy - są gotowe, kiedy cebula jest szklista, a pieczarki lekko przypieczone.

Doskonałe to danie dla wegetarian, zaś dla niewegetarianina doskonałe danie razem z kawałem mięsa.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.