» O gotowaniu » O gotowaniu » Carving – sztuka dekorowania potraw

Carving – sztuka dekorowania potraw

Grzegorz Ostrowski   2023-04-26         0  

Carving – sztuka dekorowania potraw

Dekoracje tworzone z warzyw i owoców mogą naprawdę wyglądać przepięknie. Wystarczy kilka prostych trików, aby zaskoczyć swoich bliskich nietuzinkowymi propozycjami podania ulubionych przekąsek. Nie wiesz, jak to zrobić? Sprawdź, czym jest popularny carving i jak go stosować we własnej kuchni. Spis treści:

  1. Carving – co to jest i czym się charakteryzuje?
  2. Jak wykonać carving?
  3. Carving w kuchni
  4. Propozycje dań z wykorzystaniem carvingu


Carving – co to jest i czym się charakteryzuje?

Chociaż w naszym kraju carving wciąż nie jest najczęściej wybieraną metodą dekoracyjną, warto wspomnieć, że w krajach dalekiego wschodu i południowej Azji, praktykowany jest od ponad tysiąclecia. Najprościej mówiąc, jest to sposób dekorowania dań, stołów i talerzy. Charakteryzuje się wyjątkowym sposobem rzeźbienia, który w efekcie daje niezwykłe wzory. Zastanawiasz się, od czego zacząć, aby wykonać dekorację metodą carvingu? Sprawdź poniżej.

Jak wykonać carving?

Tworzenie dekoracji metodą, jaką jest carving, wcale nie musi być trudne. Najważniejsze, abyś przygotowała do tego dobre produkty. Moją pierwszą wskazówką będzie wybór odpowiednio dużych warzyw i owoców. Te z pewnością ułatwią Ci stworzenie tej wyjątkowej sztuki rzeźbiarstwa. Myślę, że arbuzy, melony, czy dynie sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Miej również na uwadze, że owoce, które nie są jeszcze przejrzałe, będą znacznie łatwiejsze podczas wykonywania obróbki. Oczywiście nie mógłbym zapomnieć o najważniejszym. Potrzebny Ci będzie niewielki nożyk, który pozwoli na precyzyjne wycinanie poszczególnych fragmentów owocu. Teraz jedynym ograniczeniem będzie tylko Twoja wyobraźnia.

Carving w kuchni

Kuchnia polska to doskonały kompan rzeźbionych dekoracji. Marchewki, rzodkiewki, czy jabłka doskonale sprawdzają się jako dodatki wielu potraw, a do tego podane w tak nietuzinkowym wydaniu będą z pewnością idealnym uzupełnieniem propozycji podania. Ze względu na swoją naturalną twardość będą dobrym materiałem do tworzenia małych dzieł sztuki.

Propozycje dań z wykorzystaniem carvingu Przychodzą Ci liczne pomysły na obiad do głowy? A może masz całkowitą pustkę i potrzebujesz inspiracji? Zastanów się, jakie dania mogłabyś połączyć z rzeźbionymi owocami i warzywami? Być może niektóre z nich zaproponowane w nieco odświeżonej wersji zaskoczą nie tylko Twoich domowników, ale również zapraszanych gości. Chcesz poznać więcej sprawdzonych porad? Zaglądaj regularnie w moje progi, a z pewnością uraczę Cię nietuzinkowymi rozwiązaniami, które wykorzystasz w domowej kuchni.
zdjęcie: pixabay

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.