Boczek pieczony mocno ziołowy i tłusty, że hej!

  
1 5 5 30
2004-05-08
120 minut
łatwe
Porcje: 6-8
Kuchnia europejska

Chyba nie ma lepszego smaku niż upieczony, ciepły jeszcze boczek, położony na świeżym chlebie. Posmarowany musztardą smakuje bosko. Lub pieczony boczek z chrzanem, z którym komponuje się doskonale.

Nie ma co się oszukiwać, że boczek pieczony to danie lekkie. Pieczony boczek jest tłusty, że hej! Ale dla tego smaku warto zjeść chociaż jeden cieniutki plasterek :)

Pieczony boczek jest mocno ziołowy. Jest tu majeranek, kminek i świeżo mielony czarny pieprz... Kompozycja doskonała :)

Przepis na boczek pieczony ziołowy jest łatwy. Robi się go tak prosto, jak długo się piecze. A piecze się dwie godziny. Warto poczekać :)

Pieczony boczek powinien pojawić się na świątecznym stole w czasie Bożego Narodzenia. Ten przepis na pieczony boczek ziołowy może wykorzystać właśnie przygotowując pieczone mięsa na święta :)


Składniki na boczek pieczony mocno ziołowy i tłusty, że hej!

kawał surowego boczku ze skórą- około 1 - 1,5 kg - jako, że to danie świąteczne, nie powinien być zbyt chudy...garść majerankułyżka kminkułyżka soliłyżka świeżo zmielonego pieprzukawałek dobrej kiełbasy o długości równej szerokości boczku

Przygotowanie dania boczek pieczony mocno ziołowy i tłusty, że hej!

To takie tłuste danie. Takie pyszne! Doskonale komponuje się z chrzanem. Robi się tak prosto, jak długo się piecze.

Boczek nacieram wszystkimi przyprawami i solą z wszystkich stron. Na stronie bez skóry kładę kiełbasę i zawijam ją w boczek. Całość owijam folią, obwiązuję białą nicią dokładnie i mocno, i wstawiam do lodówki na dobę.

Po tym czasie wkładam boczek do piekarnika i piekę w temperaturze 180 stopni około 2 godzin. Po tym czasie sprawdzam, czy jest idealnie miękki - jeśli nie, trzymam go w tym piekarniku jeszcze jakiś czas.

Kiedy wystygnie, zdejmuję z niego nić i kroję w raczej nie za cienkie plastry. Pycha!!!

Ci, którzy mówią, że tłustego nie jedzą , najczęściej właśnie się tym boczkiem najbardziej delektują...Poczyta jeszcze o:

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.