Bananowiec Kasi

1 5 5 1
2003-05-28
ok. 60 minut
łatwe
Porcje: 10
Kuchnia europejska

Bananowiec Kasi

Smaczny, lekki i nie wymaga dużo pracy. Moje dzieci bardzo lubią to ciasto. Polecam


Składniki na bananowiec kasi

1 żółtko
1/2 szklanki cukru
3/4 masła roślinnego
4 banany
3 galaretki (zielona, zółta, czerwona)
okrągłe biszkopty

Przygotowanie dania bananowiec kasi

Najpierw przygotowuję żółtą galaretkę (dodaję trochę mniej wody niż w przepisie) i zostawiam do ostygnięcia. Następnie przygotowuje zielona galaretkę i również ja studzę.
Ucieram masło, z cukrem i żółtkiem. Dodaje rozgniecione (lub zmiksowane) banany i wlewam do masy ostudzona żółtą galaretkę. Biszkopty moczę w zielonej galaretce i układam w tortownicy. Na biszkopty wylewam masę bananową i wstawiam do lodówki by masa stężała. Przygotowuję czerwona galaretkę. Następnie układam banany lub inne owoce i zalewam tężejącą czerwona galaretką. Wstawiam do lodówki. I.... Gotowe.Chcesz schudnąć?

Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ? Metoda SIRT jest więc dla Ciebie. To sposób na redukcję wagi BEZ uczucia głodu! W takim razie ebook "Jesz i... chudniesz" jest dla Ciebie.

Kliknij po ten SKUTECZNY, tani i prosty sposób »»Do galaretek dodaje zawsze trochę mniej wody niż podano w przepisie.

Zdrowie z pudełka - książka drukowana#
49.99 zł
Śledzie na co dzień i na święta#
19.99 zł     9.99 zł
Szybkie śniadania na ciepło#
19.99 zł
Jesz i chudniesz. SIRT - skuteczna dieta bez wyrzeczeń#
39.99 zł     29.99 zł


 

Schab w galarecie

  
4
Jotka
2011-03-19
kilka godzin
łatwe
Porcje: 6
Schab w galarecie

Długo pracowałam nad tym przepisem. Zaczęłam od przepisu M. Kuronia: schab po warszawsku i modyfikowałam go, bo użyte tam grube plastry schabu, który jest jednak twardym mięsem, nie odpowiadały moim wyobrażeniom o składnikach miękkiej galarety. A chciałam bardzo mieć tę przystawkę w swoim, że tak powiem, repertuarze, bo smakowo to jest poezja:)
I tak z imprezy na imprezę, klarował się ten...


Bardzo czekoladowe ciasto (brownie) z czekoladą

  
190
Grzegorz, Mniammniam.pl
2009-02-26
45 minut
bardzo łatwe
Porcje: 6-8, blacha 25x25 cm
Bardzo czekoladowe ciasto (brownie) z czekoladą

Idealnie czekoladowy smak, miękki i lekko ciągnący się środek, chrupiąca skórka... Tak, to właśnie brownie, czyli banalne w przygotowaniu i przepyszne bardzo czekoladowe ciasto, które bezsprzecznie zaspokoi chętkę na czekoladę. :)

Brownie ma to do siebie, że jest takim planowanym zakalcem. :) Legenda głosi, że pierwsze brownie powstało w sposób przypadkowy - gospodyni zapomniała dodać do...


Bigos staropolski

  
29
Jotka
2003-11-05
4 dni
łatwe
Porcje: duży szeroki rondel
Bigos staropolski

Tym różni się ten staropolski od innych, że mięso „źwierzyny” powinno w nim być (ja tu sobie poradziłam marynując mięso wołowe „na dziko”). To po pierwsze; po drugie: mięso i wędliny powinny być najlepszego gatunku (to nie ma być przegląd tygodnia) a wagowo powinno ich być znacznie więcej niż kapusty; i po trzecie: nie da się go zrobić z dnia na dzień – 4 dni to minimum.
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.