Bananowiec Kasi
Smaczny, lekki i nie wymaga dużo pracy. Moje dzieci bardzo lubią to ciasto. Polecam
Składniki na bananowiec kasi
1/2 szklanki cukru
3/4 masła roślinnego
4 banany
3 galaretki (zielona, zółta, czerwona)
okrągłe biszkopty
Przygotowanie dania bananowiec kasi
Najpierw przygotowuję żółtą galaretkę (dodaję trochę mniej wody niż w przepisie) i zostawiam do ostygnięcia. Następnie przygotowuje zielona galaretkę i również ja studzę.Ucieram masło, z cukrem i żółtkiem. Dodaje rozgniecione (lub zmiksowane) banany i wlewam do masy ostudzona żółtą galaretkę. Biszkopty moczę w zielonej galaretce i układam w tortownicy. Na biszkopty wylewam masę bananową i wstawiam do lodówki by masa stężała. Przygotowuję czerwona galaretkę. Następnie układam banany lub inne owoce i zalewam tężejącą czerwona galaretką. Wstawiam do lodówki. I.... Gotowe.
Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ? Metoda SIRT jest więc dla Ciebie. To sposób na redukcję wagi BEZ uczucia głodu! W takim razie ebook "Jesz i... chudniesz" jest dla Ciebie.
Kliknij po ten SKUTECZNY, tani i prosty sposób »»
Do galaretek dodaje zawsze trochę mniej wody niż podano w przepisie.
Schab w galarecie
Długo pracowałam nad tym przepisem. Zaczęłam od przepisu M. Kuronia: schab po warszawsku i modyfikowałam go, bo użyte tam grube plastry schabu, który jest jednak twardym mięsem, nie odpowiadały moim wyobrażeniom o składnikach miękkiej galarety. A chciałam bardzo mieć tę przystawkę w swoim, że tak powiem, repertuarze, bo smakowo to jest poezja:)
I tak z imprezy na imprezę, klarował się ten...
Bardzo czekoladowe ciasto (brownie) z czekoladą
Idealnie czekoladowy smak, miękki i lekko ciągnący się środek, chrupiąca skórka... Tak, to właśnie brownie, czyli banalne w przygotowaniu i przepyszne bardzo czekoladowe ciasto, które bezsprzecznie zaspokoi chętkę na czekoladę. :)
Brownie ma to do siebie, że jest takim planowanym zakalcem. :) Legenda głosi, że pierwsze brownie powstało w sposób przypadkowy - gospodyni zapomniała dodać do...
Bigos staropolski
Tym różni się ten staropolski od innych, że mięso „źwierzyny” powinno w nim być (ja tu sobie poradziłam marynując mięso wołowe „na dziko”). To po pierwsze; po drugie: mięso i wędliny powinny być najlepszego gatunku (to nie ma być przegląd tygodnia) a wagowo powinno ich być znacznie więcej niż kapusty; i po trzecie: nie da się go zrobić z dnia na dzień – 4 dni to minimum.