» Przepisy » Grill i kociołek » Warzywa i owoce oraz pieczywo z grilla » Bakłażany - delikatne o wspaniałym aromacie

Bakłażany - delikatne o wspaniałym aromacie


  
1 5 5 8
2004-05-08
30 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska
Bakłażany - delikatne o wspaniałym aromacie

Grillowany bakłażan smakuje doskonale. Jest delikatny i ma niepowtarzalną "jedwabistą" fakturę. Pamiętać jednak trzeba, aby pozbawić bakłażana goryczki, której ma trochę za dużo. Co musisz zrobić? Przeczytaj przepis na grillowanego bakłażana.


Składniki na bakłażany - delikatne o wspaniałym aromacie

bakłażany - po połowie na osobę
oliwa
czosnek
sól

Przygotowanie dania bakłażany - delikatne o wspaniałym aromacie

...

Warzywo to doskonale smakuje z grilla - ma taki delikatny smak i niepowtarzalną "jedwabistą" fakturę, kiedy już gości w naszych ustach.

Bakłażany przed grillowaniem trzeba koniecznie pozbawić goryczy - bo mają jej trochę w sobie za dużo.

Robi się to bardzo prosto: kroję bakłażany - koniecznie razem ze skórą - na plastry o grubości około 2 cm. Solę je dosyć obficie i odstawiam ułożone jedną warstwą na jakimś dużym talerzu, albo na czymś, na czym mogę je położyć. Po około 20 minutach na plastrach pojawią się kropelki soku, które dokładnie ścieram papierowym ręcznikiem. Każdy plaster lekko nacinam nożem w kratkę z dwóch stron - nacięcia mają po kilka milimetrów głębokości.

Teraz plastry nacieram zmiażdżonym czosnkiem - im go więcej, tym lepiej. Plastry obficie spryskuję oliwą - bakłażany bardzo chłoną oliwę i znowu odstawiam na kilka minut, by aromat czosnku przedostał się w głębsze warstwy warzywa.

Plastry grilluję dosyć krótko na średnim żarze - kilka minut z każdej strony tak, by lekko zbrązowiały z obydwu stron.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Bakłażany - delikatne o wspaniałym aromacie - komentarze

AnnaMarlena
AnnaMarlena
26.08.2014 07:44
Zawsze boję się że będą gorzkie a nigdy nie są :)
zdegustowana
zdegustowana
25.08.2011 15:31
Pychotka do wszystkiego.Nie wiem dlaczego w każdych przepisach mowa jest o goryczce.Ja nigdy wcześniej nie solę i są wspaniałe.Oczywiście polecam !
goodlies
goodlies
6.06.2011 19:51
Raz zrobiłam bakłażany i mi nie wyszły- były twarde i praktycznie nie do zjedzenia. Trochę się wtedy do nich zraziłam, jednak ostatnio miałam okazję spróbować grillowanych bakłażanów w restauracji i to była pycha! Jutro planuję wrzucić na grilla to pyszne warzywo, jednak mam pytanie- jak poznać, że bakłażan jest dojrzały? Czy ktoś może wie? Pan ze sklepu warzywnego nie był w stanie mi odpowiedzieć, może po prostu trzeba trafić?
viola515
viola515
16.07.2007 13:08
Lubię takie bakłażany albo cukinię jako przystawkę do grilla. Moja rodzinka jest raczej mięsożerna, ale też nimi nie gardzi.
Tiger
Tiger
4.07.2006 11:18
Pycha ja robie to nawet w piekarniku jak nie mam możliwości grilowania!
Ines!
Ines!
3.05.2005 17:36
Ja bardzo często grilluję bakłażny i cukinię. Nie nacieram ich co prawda czosnkiem, ale też go używam - w tzatzikach! Pyyycha!
psisko
psisko
16.05.2002 07:22
Na moim grillowaniu przytafił mi się zatwardziały wegetarianin. Jednak bakłażanika w/g tego przepisu i pieczony czosnek pochłaniał z zachwytem.
krzys
krzys
30.04.2002 15:14
Bakłażany z grilla są idealną przekąską do piwa jak również przystawką przed podstawowym daniem, dla tych którym nie bardzo smakują bakłażany proponuję cukinię.