Pieczona polędwica wołowa z musztardowym aromatem

1 5 5 2 1970-01-01
czas: 120 minut + kilka godzin oczekiwania
łatwe
Porcje: 6-8
pieczeni piekarnika aromatem pieczona polędwica obiad

Pieczona polędwica wołowa z musztardowym aromatem to niezły kawał mięcha, który w towarzystwie wyjątkowych składników, daje złożony, smakowity rezultat. Pieczona polędwica w towarzystwie musztardowego aromatu jest wyborna - taka, jaka powinna być. Danie idealne na niedzielny obiad, co wspólnego celebrowania.


Składniki na pieczona polędwica wołowa z musztardowym aromatem

1,5 kg polędwicy wołowej
20 cienkich plastrów słoniny
2 czubate łyżki musztardy typu Dijon
łyżka świeżo zmielonego czarnego pieprzu
2 łyżki smalcu
sól

Przygotowanie dania pieczona polędwica wołowa z musztardowym aromatem

Polędwicę oczyszczam z błon i tłuszczu, myję i dokładnie osuszam. Musztardę mieszam z mielonym pieprzem i nacieram nią dokładnie mięso. Odstawiam w temperaturze pokojowej na 3-4 godziny.

Na desce układam plastry słoniny "na zakładkę", tak by utworzyć prostokąt, o długości polędwicy, a szerokości równej co najmniej obwodowi kawałka mięsa. Kładę nie niego wołowinę i zawijam w słoninę, następnie związuję dokładnie bawełnianym, białym sznurkiem.

Mięso kładę na kratce do pieczenia i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 230 stopni. Piekę 10 minut, następnie obracam i piekę następne 10 minut. Zmniejszam temperaturę do 180 stopni i piekę 20 minut.

Upieczoną polędwicę wyjmuję z piekarnika, zawijam niezbyt dokładnie w folię aluminiową i odstawiam na 10 minut, by soki się równomiernie rozeszły po całej pieczeni. Usuwam sznurek, kroję w cienkie plastry i podaję polaną sosem, który wytworzył się podczas pieczenia.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.