Woda kokosowa


1 5 5
2017-06-21
Przygotowanie 5 minut + chłodzenie 30 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska
Woda kokosowa

Czy wiesz, że najstarsze odnalezione skamieniałości palmy kokosowej pochodzą sprzed kilkunastu milionów lat? Nazwa kokosa w sanskrycie brzmi "kalpa vriksha". Oznacza to "drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia".

W sumie nic dziwnego, bo kokosy to niesamowite owoce, pełne witamin i składników odżywczych. Pewnie znasz wodę kokosową, którą można kupić w większości sklepów w puszkach? Jest dość droga, ale dzięki temu sprawdzonemu przepisowi wodę kokosową możesz zrobić sama. Wystarczą tylko dwa składniki, żeby cieszyć się cudownym kokosowym smakiem.

Upały nie będą Ci straszne, jeżeli będziesz miała ze sobą taką domową wodę kokosową. Woda kokosowa ugasi pragnienie, a przy okazji zapewni odżywienie organizmu witaminami i minerałami.

Najprostszy na świecie przepis na wodę kokosową jest sprawdzony i zapewniam Cię, że już nie może się doczekać, aż go wypróbujesz :)


Składniki na woda kokosowa

1 l wody niegazowanej
1 szklanka płatków kokosowych (możesz zastąpić wiórkami kokosowymi)

Przygotowanie dania woda kokosowa

...

  1. Wodę niegazowaną przelej do dzbanka.
  2. Dodaj płatki kokosowe i wymieszaj. Wstaw do lodówki.
  3. Podawaj schłodzoną.

Woda kokosowa
 - etap 1

Wody smakowe z różnymi dodatkami jak na przykład płatki kokosowe to napoje idealnie orzeźwiające w gorące letnie dni :)Zdjęcia i pomysł Kamila Dąbrowska