Weronika Madejska - Słodkie sekrety, czyli bezglutenowe, roślinne historie pisane lukrem - recenzja książki

Ania, MniamMniam.pl   2017-02-16         0  

Do księgarń właśnie trafiła nowa kulinarna pozycja. "Słodkie sekrety, czyli bezglutenowe, roślinne historie pisane lukrem" Weroniki Madejskiej to zbiór przepisów na domowe roślinne słodkości bez glutenu.

Weronika Madejska - Słodkie sekrety, czyli bezglutenowe, roślinne historie pisane lukrem - recenzja książki

Jak przygotować roślinny biszkopt czy naleśniki? Albo bezy bez użycia jajek? Odpowiedzi na te pytania czytelnicy znajdą w tej książce kucharskiej. Dowiemy się z niej także, czym różni się mleko kokosowe od śmietany kokosowej i jak zrobić polewę czekoladową dla alergika. Zwolennicy diety bezglutenowej i weganie nauczą się z czego przygotować roślinny jogurt. Książka Weroniki Madejskiej, która na diecie bezglutenowej jest od dwunastego roku życia, to skarbnica sposobów na ciekawe połączenia składników. W "Słodkich deserach..." znajdują się przepisy na babeczki, kruche ciasta z owocami, koktajle, a nawet lody , sorbety, musy i pierogi. Wielbiciele słodkich deserów dowiedzą się, jak przygotować zdrowe i bezglutenowe jagodzianki, bułeczki drożdżowe i gofry. Wszystkie przepisy w "Słodkich deserach" zostały przetestowane przez autorkę. To książka dla prawdziwych łasuchów. Mimo że bez cukru, desery są słodkie i zdrowe.

Jak sama mówi, przepisy na słodkie desery bez glutenu, to jej odpowiedź na pytania czytelników borykających się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. "Słodkie desery, czyli roślinne historie pisane lukrem" to obowiązkowa pozycja kulinarna w bibliotece wegan, bezglutenowców i osób, które zdrowo się odżywiają. Będzie także dobrym przewodnikiem dla tych, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Książkę możesz kupić w tym miejscu.

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.