Telegram od Świętego Mikołaja i firmy Wilton :)

Kasia Marks   2015-10-14         1  

Pewnie nie wiecie, a może domyślacie się. Tak czy inaczej, zdradzę Wam jedną z tajemnic MniamMniamowego sklepu. U nas Gwiazdka zaczyna się już we wrześniu. Pod koniec miesiąca, kiedy czasem słońce jeszcze mocno przygrzewa, a wspomnienia wakacyjne są tak żywe, jak opalenizna, zaczynają przychodzić paczki...

Telegram do św. Mikołaja i formy Wilton :)


Nie są kolorowe, ale zwykłe szare. Jedyny znak, że są trochę inne niż te pozostałe, to malutka zielona choinka, gdzieś w rogu kartonu. I wierzcie lub nie, ale cała załoga czeka na nie, jak maluchy kręcące się wokół choinki.

W pewnym momencie pada sygnał kierownika, czyli Marka, który woła gromko: "To rozpakowujemy?". A załoga odpowiada "Taaak!". I zaczyna się. Taśma trzeszczy pod naporem nożyka do papieru, kartony szemrzą otwierane, a z gardeł żeńskiej części załogi, co chwila wyrywa się "Ojej, popatrz na to! Jakie to śliczne! Chcę to mieć!". Gwiazdka, choć ta prawdziwa będzie dopiero za 3 miesiące, tu zaczyna się już dziś :)

Telegram do św. Mikołaja i formy Wilton :)


Firma Wilton szczególnie przygotowuje się do Bożego Narodzenia. Oferta co roku zmienia się i wzbogaca o nowe wzory i pomysły. Oczywiście są sprawdzone pewniaki: śnieżynki, mikołaje, czerwono-zielone papilotki. Ale oprócz nich jest wiele nowości.

Telegram do św. Mikołaja i formy Wilton :)


Przyjemny zwyczaj zza oceanu na obdarowywanie własnoręcznie zrobionymi ciasteczkami, piernikami i innymi łakociami warto też przenieść do nas. Coraz chętniej wręczamy przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom to co udało nam się upiec. Ale niespodzianka będzie jeszcze lepsza, jeśli zapakujemy ciasteczka w takie piękne torebki.

Telegram do św. Mikołaja i formy Wilton :)


A jeśli torebki mogą nie uchronić pieczołowicie ozdobionych ciasteczek to nic straconego. Do szczególnie delikatnych wypieków polecają się pudełeczka i kartoniki. Z kolorowymi obrazkami i okienkiem ucieszą najmłodszych, a babcia albo ciocia na pewno będzie pod wrażeniem eleganckiego pudełka ze śnieżynkami.

Telegram do św. Mikołaja i formy Wilton :)


Może lubicie ozdabiać choinkę pierniczkami? To świetny zwyczaj i taki bliski naszej tradycji. Taka choinka to nie tylko ozdoba pokoju, ale też niezwykły aromat, kiedy woń igliwia miesza się z korzennymi zapachami. Foremki Wiltona pozwolą Wam wyczarować niezwykłe kształty. Śnieżynki, pyzatą buzię Mikołaja, jego wielkie buty, bałwanka, choinki, piernikowe ludki... aż ciężko wymienić, bo jest tego naprawdę dużo.

Telegram do św. Mikołaja i formy Wilton :)


Nie ma co kryć, że wycinanie pierniczków i ciasteczek to super zabawa dla całej rodziny. Fakt, że potem sprzątania, co nie miara. Ale tylko wyobraźcie sobie swoje pociechy wycinające reniferka, a potem z uwagą śledzące w piekarniku, jak zmienia kolor. Śmiechy, krzyki i ogólna radość wynagrodzą Wam rozsypaną mąkę i ślady małych rączek na wszystkich meblach kuchennych.

Telegram do św. Mikołaja i formy Wilton :)


Święta dopiero za dwa i pół miesiąca. Jeszcze jest wiele czasu na snucie planów, komponowanie menu i wymyślanie wypieków. Ale pamiętajcie, że bożonarodzeniowe zakupy można zrobić już teraz, bo za miesiąc te torebki z wesołymi bałwankami będą wyprzedane, a po foremkach do wycinania śnieżynek pozostanie tylko pusty haczyk. Sprawcie sobie świąteczną radość już dzisiaj, bo takie piękne chwile warto celebrować, kiedy tylko można :)


Zapraszam zatem na świąteczne zakupy w MniamMniamowym sklepie :)

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.