Tarta gruszkowa,malinowa, jagodowa... jak kto woli:) Bardzo szybka i niesamowicie prosta w przygotowaniu. Wersja dla leniwych:)

1 5 5
2011-10-08
2 godziny
bardzo łatwe
Porcje: 10
Kuchnia europejska

Tarta gruszkowa,malinowa, jagodowa... jak kto woli:) 
Bardzo szybka i niesamowicie prosta w przygotowaniu. Wersja dla leniwych:)

Szybka , smaczna alternatywa dla prawdziwej królowej Tarty, wersja dla leniwych lub szukających dań szybkich i nieskomplikowanych ale równie smacznych :)


Składniki na tarta gruszkowa,malinowa, jagodowa... jak kto woli:) bardzo szybka i niesamowicie prosta w przygotowaniu. wersja dla leniwych:)

Duża paczka herbatników lub dwie w zależności od wielkości formy
Paczka Lu Go - niebieskich
Kostka dobrego masła
Budyń śmietankowy lub Waniliowy
Galaretka - smak również w zależności od kompozycji
maliny
jagody, gruszki.. co kto lubi.

Przygotowanie dania tarta gruszkowa,malinowa, jagodowa... jak kto woli:) bardzo szybka i niesamowicie prosta w przygotowaniu. wersja dla leniwych:)

Formę do tarty wykładam folią aluminiową.
Herbatniki kruszę w moździerzu, razem z ciastkami Lu Go - ilość \" na oko\" tak by utworzyły spód naszego ciastka. Wsypuję następnie pokruszone ciastka do formy wyłożonej folią aluminiową.
Rozpuszczam pół kostki masła, gdy wystygnie polewam herbatniki i ugniatam łyżką, tak by całość dobrze wpiła masło, bywa że potrzeba całej kostki masła. Trzeba pamiętać by dokładnie nasączyć herbatniki masłem. Wkładamy na godzinę do lodówki by nasze \" ciasto\" dobrze stwardniało.
Rozrabiamy budyń z nieco mniejszą ilością mleka i jeszcze ciepłym smarujemy nasze \" ciasto \". Na budyń układamy maliny, lub jagody lub gruszki - dojrzałe muszą być i miękkie , kroimy w talarki i układamy w słoneczko .
Rozpuszczamy w międzyczasie galaretkę - smak również w zależności od tego jakich owoców użyjemy. Trzeba pamiętać by dać mniej wody do rozpuszczenia galaretki, ja daję połowę.
Gdy zacznie tężeć , zalewam cieniutką warstwą moją tartę i forma ląduje w lodówce na kolejną godzinę.
W zasadzie po godzinie ciasto jest gotowe, jednak ja wolę jak postoi kilka godzin , wszystko dokładnie stężeje, stwardnieje i nabierze smaku.


Szybko, bezboleśnie i pysznie:)

Szybkie i łatwe makarony
19.99 zł     9.99 zł
Obiady szybkie, lekkie i kolorowe
49.99 zł     39.99 zł
Łatwe i szybkie przepisy na obiad - Dania z mięsa
19.99 zł     9.99 zł
Zupy na cały rok!
24.99 zł     9.99 zł


 

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.