» Przepisy » Ciasta i ciastka » Masy, kremy, polewy i lukry » Szyszki z ryżu preparowanego - film video

Szyszki z ryżu preparowanego - film video


  
1 5 5 1
2016-05-24
Szyszki z ryżu preparowanego - film video Sprawdzony przepis na szyszki z ryżu preparowanego - film video od MniamMniam.com 😋 Smacznie, szybko i tanio. Gotuj razem z nami krok po kroku! https://www.mniammniam.com//obrazki/szyszki.jpg https://www.youtube.com/watch?v=ds2pcne0E5Q https://www.youtube.com/embed/ds2pcne0E5Q 2016-05-24T14:15:02+02:00
ok. 1 godziny
bardzo łatwe
Porcje: na ok. 10 szyszek
Kuchnia europejska
Szyszki z ryżu preparowanego - film video

- Mamoooooooooo!!!! Mamooooooooooooooooo!!!
- No co tam?
- Zjadłabym coś słodkiego.
- Nie ma.
- To zróbmy coś - składam ręcę, jak do modlitwy.

Mama wzdycha i wraca do książki. Za chwilę ten sam dialog, ale zaczynający się od: - Tatoooooooooo!!! :D

Tata chrząka, wstaje i idzie do kuchni. No to ja za nim. Na stole leżą moje ukochane krówki (aaa schowali je przede mną) i ryż preparowany, zwany dmuchanym. Taki ryż wpychamy sobie z koleżankami garściami do buzi i wkakujemy na trzepak.

Tata stawia na gazie patelnię i nuci "Hej krówko miła, gdzie żeś ty była". Po domu rozpływa się cudowny zapach kajmaku. Podskakując asystuję i co chwila pytam, a co to będzie? A tata śmiejąc się: - Szyszki na dębie.

Tatooooooo. Na dębie rosną żołędzie. Noooooo powiedz, poooooowiedz proooooooooooszę - przeciągam każdą samogłoskę, żeby tata wiedział, jak ja bardzo, bardzo proszę ;)

W tym czasie w rozpuszczonych krówkach ląduje ryż i tata mówi, że taraz musimy poczekać aż szyszki wyrosną. "Nieładnie" - myślę sobie. "Co za wyrodny tata"".

Też macie takie wspomnienia? Szyszki robione z rodzicami, a potem nawet samodzielnie ;) Czasem jak brakowało krówek to trzeba było gotować najpierw mleko z cukrem. Długo aż stawało się kajmakiem. A potem robiło się szyszki :) Na zawody. Najlepiej kto największą...

Dzieciństwa smak :)Składniki na szyszki z ryżu preparowanego - film video

400 g krówek ciągnących się (cukierków)
60 g masła
100 g ryżu preparowanego

Przygotowanie dania szyszki z ryżu preparowanego - film video

...

  1. Na patelnię wrzuć pokrojone krówki. Kiedy zaczną się lekko rozpuszczać dodaj masło i cały czas mieszając doprowadź krówki do stanu płynnego.
  2. Do masy na patelni wsyp preparowany ryż. Wymieszaj dokładnie tak, żeby każde ziarenko pokryło się masą krówkową. Wygładź całość.
  3. Wyłącz palnik i zostaw masę do ostygnięcia.
  4. Łyżką nabieraj porcje i formuj kulki. Odłóż na papier do pieczenia.
  5. Kiedy już zrobisz wszystkie szyszki to włóż je do lodówki, żeby całkowicie stężały.
Zdjęcia do przepisu wykonała Patrycja Poterała - fotograf, wizażystka, charakteryzatorka i wielbicielka kuchni wegetariańskiej.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Szyszki z ryżu preparowanego - film video - komentarze

Ulenka
Ulenka
25.05.2016 11:16
Szybko trzeba było lepić, bo szybko stygły :) Robiłam je z krówek i toffi - pół na pół. Czasem dodawałam trochę kakao i były czekoladowe :)