Sznycle z indyka po wiedeńsku ;-)

  
1 5 5 1
2011-03-03
20 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
indyk piersi bułki ghee cielęcina sałata

Ja wiem, że prawdziwe sznycle po wiedeńsku są z cielęciny. Ale cielęcina w moim pobliskim sklepie to rzadkość. A pierś z indyka jest każdego dnia. Wcześniej przygotowywałam je na oleju. Były smaczne. Ale dopiero na maśle ghee stały się hipermegasmaczne! Mój syn może je jeść codziennie.


Składniki na sznycle z indyka po wiedeńsku ;-)

pół kilograma piersi indyka
dwie łyżki mąki
około szklanki tartej bułki
2 jajka
2 łyżki mleka
szczypta soli
2 łyżki masła ghee

do podania:
cytryna

Przygotowanie dania sznycle z indyka po wiedeńsku ;-)

Mięso kroimy na sznycle grubości około 1 cm. Przykrywamy folią i rozbijamy gładką stroną tłuczka, aż będą cienkie na około pół centymetra. Można je również robić jeszcze cieniej. Solimy.
Do dużego, głębokiego talerza wbijamy jajka, dodajemy mleko, solimy i dokładnie roztrzepujemy widelcem. Do drugiego talerza wsypujemy mąkę, a do trzeciego tartą bułkę.
Sznycle obtaczamy najpierw w mące, strząsamy jej nadmiar, następnie zanurzamy w jajkach, a potem panierujemy w bułce, ale nie powinno jej być za dużo.
Smażymy najpierw na mocno rozgrzanym maśle, by po minucie zmniejszyć ogień. Z każdej strony smażymy przez 2-3 minuty. Panierka powinna nabrać złotego koloru. Przekładamy na chwilę na papierowy ręcznik, by wchłonął niepotrzebny tłuszcz.
Sznycle podajemy z ćwiartkami cytryny.

Moim zdaniem najlepiej do sznycli pasuje sałata z sosem vinegret i ziemniaki piure z dodatkiem natki pietruszki.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.