Świątecznie i wiosennie z herbatami Dilmah

  2006-03-08         4   like 1

Dilmah Easter Pack to propozycja skomponowana dla koneserów herbaty z myślą o Świętach Wielkanocnych.Klasycznie
Dla tradycjonalistów przeznaczone są klasyczne czarne herbaty English Breakfast i Ceylon Supreme. English Breakfast idealnie pasuje do porannego posiłku, przyrządzona w ulubiony sposób: z mlekiem, z cukrem, z cytryną, lub bez dodatków. Parzyć należy od trzech do pięciu minut w zależności od gustu. Jest to typowa herbata śniadaniowa, mocna i aromatyczna. Ceylon Supreme to kwintesencja herbaty cejlońskiej. Posiada głęboki kolor oraz pełny smak i aromat. Daje napar mocny, ale nie za mocny - po prostu idealny. Wyjątkowo dobrze smakuje z odrobiną białego cukru i świetnie komponuje się z listkiem świeżej mięty.

Aromatycznie
Wielbicielom herbat aromatyzowanych największą przyjemność sprawią Earl Grey Tea oraz Mango Tea. Earl Grey to czarna herbata cejlońska o aromacie bergamoty. Jest bardzo mocna, wręcz podniecająca. Wraz z ostrym, a zarazem dziwnie słodkim aromatem bergamoty tworzą napój o lekko orientalnym, tajemniczym charakterze. Earl Grey jest pyszna na deser po sutej kolacji. Dilmah Mango Tea to doskonale wyważona kompozycja rozkosznej słodyczy mango i mieszanki delikatnych, aromatycznych czarnych herbat high grown (zbieranych na wysoko położonych cejlońskich plantacjach Uda Pussellawa i Nuwara Eliya). Filiżanka Dilmah Mango Tea sprawi szczególną przyjemność późnym popołudniem lub wieczorem.

Ziołowo
Peppermint, czyli mięta pieprzowa, to wspaniały napój po posiłku, szczególnie po ciężkim posiłku. Polecany jest bez dodatków, ewentualnie z odrobiną cukru lub łyżeczką miodu.

Zielono
Dla miłośników herbat zielonych przewidziana jest Sencha. Jest ona poddawana w procesie produkcji działaniu pary wodnej. Szczególnie ceni się ją w Japonii. Łagodna, ze słodkawym posmakiem, ma subtelny, "łąkowy" aromat. Kolor naparu jest bardzo jasny, żółto-zielonkawy. Bezwzględnie polecana jest bez żadnych dodatków. Parzy się ją krótko - najwyżej trzy minuty.

Dilmah Easter Pack zawiera 5 rodzajów herbat po 10 saszetek: herbaty czarne (English Breakfast i Ceylon Supreme), czarne aromatyzowane (Earl Grey, Mango) zieloną Senchę oraz miętę pieprzową.

Sugerowana cena detaliczna zestawu wynosi ok. 30 zł.

Na podstawie materiałów producenta 08.03.2006

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.