Superżywność. Jedzenie i medycyna przyszłości - David Wolfe - recenzja + konkurs!

Kasia Marks   2015-03-26         53  

Coraz szybsze tempo życia, coraz większe zanieczyszczenie, masowo produkowana żywność - to wyznaczniki współczesnego świata. Oddalamy się od natury, ale jednocześnie tak bardzo jej potrzebujemy. Wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, dlatego chętnie sięgamy po różne diety, staramy się uprawiać sport i szukamy nowego stylu życia. W ten trend wpisuje się pojęcie "superżywność" (z ang. superfoods).


Superżywność. Jedzenie i medycyna przyszłości - David Wolfe


Autor książki David Wolfe od wielu lat zajmuje się zagadnieniem superżywności oraz dietą opartą na surowych produktach. Uznawany jest przez szefów dużych firm, celebrytów, sportowców, artystów, a przede wszystkim Mamy, za eksperta w dziedzinie zdrowego odżywiania, urody, ziołolecznictwa, wartości odżywczych i... czekolady. Jest częstym gościem konferencji dotyczących zdrowego odżywiania, gdzie wygłosił już ponad 2,5 tys. odczytów na temat organicznego i surowego jedzenia. Na amerykańskim rynku ukazało się już kilka jego książek, a teraz jedna z nich trafiła na półki polskich księgarni.

A czym w ogóle jest superżywność? To produkty dobrze znane od wieków w różnych zakątkach świata, np. jagody goji, olej kokosowy, miód, propolis czy aloes. Są takie super, bo mają "supermoce" - zapewniają młodość, sprawiają, że skóra jest piękna i zdrowa, dodają energii, a także regulują poziom hormonów, wpływają pozytywnie na metabolizm oraz dobrze oddziałują na krążenie i układ nerwowy. Już niewielka ilość wprowadzona do naszej codziennej diety może świetnie wpłynąć na zdrowie i ogólne samopoczucie.

Do naszych rąk trafia po raz pierwszy tak obszerna i wyczerpująca publikacja o superfoods. Autor zdaje się nie tylko na własne, ogromne doświadczenie, ale popiera je badaniami, by wprowadzić czytelnika w świat superżywności. Znajdziemy tu wiele informacji na temat pochodzenia, właściwości i działania kilkunastu najpotężniejszych roślin z tej grupy. Są również ciekawostki, które mogą zaskoczyć, rozśmieszyć lub nawet... zirytować. Ot choćby o siemieniu konopnym, a konkretnie o konopi (nie mylić z marihuaną), której hodowla została powstrzymana przez rodzinę Hearstów i DuPont Corporation, którzy chcieli na masową skalę wytwarzać papier z pulpy drzewnej, choć produkcja papieru konopnego byłaby znacznie łatwiejsza, tańsza i nie powodowałaby takiej degradacji drzewostanu. Co było dalej... przeczytajcie :)

Oprócz tej wiedzy David Wolfe dzieli się z nami również przepisami na wykorzystanie poszczególnych z superfoods opisanych w książce. Na końcu każdego rozdziału znajdują się receptury, w większości bezglutenowe i wegańskie, które pozwolą nam smacznie wprowadzić do codziennego jadłospisu produkty z grupy superżywności.

To ciekawa i rzetelna książka, z której można się dużo dowiedzieć o tym jak zdrowo i pięknie żyć w XXI wieku. Jak świadomie komponować dietę, by dostarczyć sobie tego wszystkiego co tracimy w biegu, stresie, niezdrowym jedzeniu. I nie jest to wcale trudne, nie wymaga skomplikowanych zabiegów i spędzania godzin w kuchni. Jednym słowem jest to super, jak superżywność :)

Książkę możesz kupić na stronie wydawnictwa - kliknij.

Książki w konkursie wygrali: Gabriela77, milax1, Paulina95, pszmuk, sylvie78.

Serdecznie gratulujemy Laureatom, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.