Staropolskie zrazy z grzybami podawane w tym naczyniu w którym były gotowane

  
1 5 5 34
2004-05-08
120 minut
średniołatwe
Porcje: 4-6
ziemniaki potrawa grzybów suszonych zrazy grzyby zrazy wołowe

Staropolskie zrazy z grzybami - przepis. Najlepsze zrazy są z dziczyzny. Mięso to ma wyjątkowy smak. Do zrazów można użyć innego mięsa, jeśli Twoi goście nie przepadają za dziczyzną. Prawdziwe zrazy po staropolsku wymagają od Ciebie dużej uwagi i czasu, ale efekt końcowy jest taki, że palce lizać.


Składniki na staropolskie zrazy z grzybami podawane w tym naczyniu w którym były gotowane

mięso wołowe zrazowe - około 80 dkg5 dkg grzybów suszonych1 kg ziemniakówmasłoszklanka śmietany.

Przygotowanie dania staropolskie zrazy z grzybami podawane w tym naczyniu w którym były gotowane

Ładne świeże wołowe mięso kroję na niewielkie zrazy, następnie z czułością poobijam ociupinkę tłuczkiem i posypuję pieprzem.

Tak przygotowane zrazy wędrują na patelnię z rozgrzanym masłem. Obsmażam je lekko z dwóch stron i przekładam do garnka, w którym będą podane na stół.

Wcześniej już ugotowałem grzyby i pokroiłem w paseczki. Teraz między zrazy pakuję grzybki, zalewam pozostałym od grzybów posolonym wywarem i co najwyżej 20 minut trzymam na małym ogniu. Ach co za aromat! Nie tracąc czasu, szybko obieram ziemniaki, kroję w plasterki i kładę na zrazy, odrobinę solę i pieprzę.

Gdy ziemniaki są już prawie miękkie, zalewam je szklanką śmietany rozmieszaną z łyżką mąki, lekko potrząsam i zostawiam pod przykryciem około 10 minut.

Garnek na stół. Ta potrawa jest z tych, co na 4 osoby należy robić 8 porcji. Nic dziwnego, że przetrwała 3 wieki.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.