Specjały kuchni włoskiej na wyciągnięcie ręki - przyprawy Appetita

  2014-01-15         1  

Kuchnia włoska zaskakuje różnorodnością smaków i aromatów. Pasty, przyrządzane na setki sposobów, zapiekanki, pizza, bruschetty, risotto, gnocchi i ravioli to jej sztandarowe dania. Dzięki Przyprawie do pizzy oraz Przyprawie do spaghetti Appetita, można z łatwością przyrządzić je we własnej kuchni.

Specjały kuchni włoskiej na wyciągnięcie ręki - przyprawy AppetitaKuchnia włoska jest lekka, różnorodna i pełna aromatu oraz słynie z prostoty dań. Do jej potraw powszechnie stosuje się oliwę, pomidory, cebulę, czosnek, oliwki i parmezan. Kluczową rolę odgrywają jednak przyprawy, głównie oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek i czosnek, które nadają włoskim daniom jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Przyprawa do pizzy z linii Kuchnie Narodów Appetita to aromatyczna mieszanka ziół i przypraw, dedykowana królowej wśród potraw kuchni włoskiej - pizzy. Kompozycja bazylii, oregano, czosnku, cebuli i cząbru świetnie sprawdzi się także do bruschetty - grzanki z białego pieczywa, podawanej z oliwą i różnymi dodatkami, np: z plastrami świeżo pokrojonych pomidorów oraz szynką parmeńską.

Przyprawa do Spaghetti, łącząca oregano, bazylię, tymianek, ostrą paprykę, cebulę, czosnek i czarny pieprz, wzbogaci smak sosów do makaronów czy kluseczków gnocchi oraz nadzienia do tradycyjnych pierożków ravioli. Doskonale sprawdzi się też jako dodatek do zapiekanek makaronowych (np. lasagne) i ziemniaczanych.

Przyprawa do pizzy (15 g), Przyprawa do spaghetti (20g)
Cena: ok. 1,30 zł

Na podstawie materiałów producenta, 15.01.2014

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.