Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis oraz wykorzystanie. Więcej informacji

Sorbet różany z płatkami kwiatów w cukrze

1 5 5
1970-01-01
20 minut + czas tężenia
łatwe
Porcje: 6
Kuchnia europejska

Sorbet różany z płatkami kwiatów w cukrze


Składniki na sorbet różany z płatkami kwiatów w cukrze

1 l wody
2 łyżki wody różanej
5 pąków róży
3 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny

białko z jednego jaja
cukier puder
100 przepisów na ZDROWE JEDZENIE do pracy.
Kliknij po ZDROWE PUDEŁKA :)

Przygotowanie dania sorbet różany z płatkami kwiatów w cukrze

Deser zaczynam od przygotowania sorbetu.

Z dwóch pąków róży delikatnie odrywam płatki, wyrzucając te zewnętrzne i wszystkie uszkodzone. Płuczę je delikatnie w wodzie (bardzo krótko, żeby przywiędły) i delikatnie je osuszam.

Zagotowuję wodę z cukrem, aby otrzymać gęsty syrop. Dodaję sok z cytryny, wodę różaną, płatki róży, zestawiam z ognia i studzę. Ostudzony wstawiam do zamrażarki na ok. 5 godzin. Mieszam trzepaczką od czasu do czasu.

Gdy sorbet się mrozi przygotowuję pozostałe kwiaty, postępując jak poprzednio. Gdy płatki schną ubijam białko, delikatnie, niekoniecznie na sztywną pianę. Suche płatki smaruję białkiem z obu stron i posypuję cukrem pudrem, Odczekuję chwilę aby białko wchłonęło cukier i jeśli trzeba posypuję cukrem jeszcze raz lub strzepuję jego nadmiar. Układam na pergaminie na ok. 2 godz. - do wyschnięcia.

Sorbet wyjmuję z zamrażarki tuż przed podaniem i miksuję go. Porcje nabieram przy pomocy łyżki do lodów, układam na talerzykach i dekoruję płatkami kwiatów w cukrze.


Najlepsze ciasta na lato#
19.99 zł
Fit słodkości#
39.99 zł     19.99 zł
Zrób to sam. Naturalnie zdrowe przepisy!#
29.99 zł     19.99 zł
Zdrowe sałatki#
39.99 zł     19.99 zł


 

Pavlova (wersja biała)

  
19
kazzia
2006-05-02
20 minut+2 godz. pieczenia
bardzo łatwe
Porcje: ok 8
Pavlova (wersja biała)

To moja wersja Pavlowej. Miał wymyślić ją w 1935 roku szef kuchni Hotelu Esplanade w Perth, Herbert Sachse. To ciasto-nieciasto postało na cześć wielkiej rosyjskiej primabaleriny Anny Pawłowej, która była wtedy na tournee po australii. Dla mnie jest kwintesencją kobiecości i elegancji. To nie kusząca swymi urokami Barbie, która po krótkiej zabawie kończy w śmietniku, to Królewna Fiona, której...


Sałatka mocno owocowa i do tego w ananasie

  
4
Grzegorz, Mniammniam.pl
2004-05-08
10 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Sałatka mocno owocowa i do tego w ananasie

Efektowna, pyszna, słodka. Tymi trzema słowami można określić tę sałatka mocno owocową. Cały jej sekret polega na tym, że jest podana w... ananasie :)

Przepis na sałatkę mocno owocową w ananasie jest prosty i sprawdzony. To najlepszy przepis na sałatkę owocową :) Składniki do przygotowania tej sałatki nie są wyszukane. Zrobisz ją w 10 minut :)

Wybierz ten fajny przepis na obłędną...
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.