Autopromocja
Smażony kurczak z sosie sojowym
15 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Smażony kurczak z sosie sojowym to danie w stylu azjatyckim, które przygotowuje się z małej liczby składników i które dają wspaniały smak i aromat. Warto go sprawdzić i eksperymentować z dodatkami!
Składniki na smażony kurczak z sosie sojowym
1/2 kg piersi kurczaka
6 łyżek sosu sojowego
1 łyżka sosu ostrygowego (nie jest bezwzględnie konieczny)
2 cebule średniej wielkości
4 łyżki oleju słonecznikowego
świeżo zmielony czarny pieprz
do podania:
dymka pokrojona na ukośne kawałki
6 łyżek sosu sojowego
1 łyżka sosu ostrygowego (nie jest bezwzględnie konieczny)
2 cebule średniej wielkości
4 łyżki oleju słonecznikowego
świeżo zmielony czarny pieprz
do podania:
dymka pokrojona na ukośne kawałki
Przygotowanie dania smażony kurczak z sosie sojowym
...
- Umyte i osuszone mięso pokrój w poprzek włókien na możliwie najcieńsze plastry (najłatwiej zrobisz to, jeśli piersi będą lekko zmrożone). Przełóż do miski, zalej sosem sojowym, wymieszaj i odstaw na bok.
- Cebule obierze i pokrój na cienkie piórka.
- W woku lub dużej patelni silnie rozgrzej olej, wrzuć cebulę i cały czas mieszając smaż przez 3 minuty, aż lekko się zeszkli. Dodaj pół szklanki wody i szczyptę soli. Często mieszając smaż, aż płyn całkowicie odparuje.
- Dodaj mięso wraz z sosem i smaż na dużym ogniu nie przerywając mieszania przez 3-5 minut, aż wszystkie kawałki zmienią kolor na ciemno brązowy. Dodaj sos otrygowy, wymieszaj i trzymaj na ogniu jeszcze pół minuty. Dopraw świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
- Podawaj danie posypane dymką z ryżem lub chińskim makaronem.
Autopromocja
Smażony kurczak z sosie sojowym - komentarze

~Piotr ek
30.07.2024 22:21
Pewnie smacznie, ale na oleju słonecznikowym nie wolno smażyć.
Jeśli już to proponuję rzepakowy. :)

~Ania, MniamMniam.pl
24.10.2017 10:10
Petarda - Najlepiej do takiego kurczaka będzie pasować piwo lub wino ryżowe. Uśmiechy łap :)

~Kasia
12.09.2012 11:52
akurat był ciemny TaoTao, co nie tak?
---
Grzegorz: w takim razie nie mam pojęcia co jest nie tak :) Następnym razem proponuję dodać po prostu więcej sosu.

~Kasia
11.09.2012 16:50
Dodałam 4 łyżki sosu sojowego do 300 g piersi z kurczaka... po sosie nie było śladu, koloru zero, co źle zrobiłam?
---
Grzegorz: być może nie był to ciemny sos sojowy :)

bala10
23.03.2010 17:09
Dobre, szybkie tylko mam wrażenie że dla mnie proporcje są zbyt słone, więc na przyszłość zmniejszę ilośc sosu sojowego.

megan_31
28.11.2009 20:20
Potrawę robi się błyskawicznie, prawie "mimochodem" a smakuje... wybornie!
Nie miałam sosu ostrygowego ani dymki, ale sama pierś z cebulką doprawiona moim ulubionym sosem Kikkoman zaskoczyła mnie wyrazistością smaku. To była prawdziwa uczta! Gorąco polecam!

dula2a
12.11.2009 00:45
Danie szybkie do zrobienia, idealne na awaryjną, szybkąkolację.