Słonecznik


1 5 5
2012-11-08
45 minut
bardzo łatwe
Porcje: 12
Kuchnia europejska
Słonecznik

Ciasto poprawiające nastrój już samym wyglądem.


Składniki na słonecznik

Ciasto:
6 dużych jajek
220 g drobnego cukru (1 szklanka)
340 g mąki pszennej tortowej (2 szklanki)
10 g mąki ziemniaczanej (1 łyżka)
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1 op. margaryny (250 g)
barwnik spożywczy w żelu - kolor żółty
kilka kropli aromatu arakowego

Masa słonecznikowa:
250 g łuskanego słonecznika
75 g masła
5 łyżek cukru
2 łyżki miodu

Przygotowanie dania słonecznik

...

Wszystkie składniki ciasta powinny mieć temperature pokojową.
Mąkę pszenną, ziemniaczaną oraz proszek do pieczenia - przesiać, odłożyć.
Margarynę z cukrem utrzeć na puszystą masę. Międzyczasie przygotować masę słonecznikową: masło, cukier i miód zagotować i gotować do momentu rozpuszczenia cukru. Dodać słonecznik, wymieszać, chwilę pogotować.
Gdy masa z margaryny będzie już puszysta, dodawać stopniowo po 1 jajku - miksując do połączenia się składników po każdym dodaniu. Następnie dodajemy po 1 łyżce przesianych suchych składników dokładnie mieszając szpatułką, tylko do połączenia. Dodajemy barwnik. Mieszamy do uzyskania jednolitej barwy.
Formę w kształcie słonecznika spryskać tłuszczem w spray'u lub wysmarować masłem i wysypać mąką. Środek formy wyłożyć masą słonecznikową . Niewykorzystaną część dodać do ciasta. Następnie wyłożyć na około żółte ciasto - płatki.
Piec w temperaturze 180ºC przez około 50 minut.
W zależności jaką posiadamy formę możemy dowolnie podzielić ciasto i użyć różnych kolorów barwników. Wtedy po przekrojeniu ciasto będzie w środku kolorowe.

Produkty, które przydadzą się do przygotowania tego przepisu: - Forma w kształcie słonecznika np. http://www.mniammniam.com/sklep/6090,Forma_aluminiowa_w_ksztalcie_slonecznika_2105_1019_Wilton.html - Barwnik spożywczy np. http://www.mniammniam.com/sklep/4804,Zlocisty_zolty_barwnik_spozywczy_28_g_610_301_Wilton.html - Tłuszcz w spray'u np. http://www.mniammniam.com/sklep/4003,Tluszcz_w_sprayu_Bake_Easy_do_spryskiwania_form_przed_pieczeniem_702_6018_Wilton.html

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.