Słodkie pierożki owocowe z lodami
Owocowe pierogi inaczej niż zwykle;)
Składniki na słodkie pierożki owocowe z lodami
kilogram mąki pszennej,
1 jajko,
2 łyżki oleju,
3 łyżki cukru pudru,
mały cukier waniliowy
Farsz:
dowolnie wybrane owoce, najlepiej drobne,np. jagody lub poziomki
Dodatkowo:
lody waniliowe lub śmietankowe,
cukier puder,
bita śmietana,
olej do smażenia
Przygotowanie dania słodkie pierożki owocowe z lodami
1) Mąkę przesiać, usypać z niej stożek, w środku zrobić zagłębienie, wbić w nie jajko i wlać olej. Dodać cukier wanilowy i cukier puder- nie może być go zbyt dużo, bo wtedy pierożki będą się paliły podczas smażenia. Powoli wlewać 0,5- 1 szklankę ciepłej wody. Szybko zagnieść ciasto- musi byc gładkie i nie lepić się do rąk.2) Ciasto dla wygody podzielić na mniejsze kawałki, każdy rozwałkować na posypanej mąką stolnicy. Zawsze robiąc pierogi z owocami, które potem smażę, rozwałkowuję ciasto nieco grubiej niż na zwykłe gotowane pierogi, ale to już kwestia gustu;) Szklanką wykrawać małej średniej wielkości kółka, na każdy nakładać owoce, zlepiać pierożki bardzo starannie zaciskając brzegi.
3) Pierożki smażyć na rozgrzanym oleju na złoty kolor, po usmażeniu odsączyć na papierowym ręczniku. Podawać gorące, posypane cukrem pudrem i przyozdobione kulkami lodów i bitą śmietaną. Są pyszne:)
W takim razie moja NOWA książka jest dla Ciebie. To ZDROWE receptury, które zmieniają życie na lepsze. Nie tylko będziesz się lepiej czuć i wyglądać, ale też zaoszczędzisz dużo pieniędzy na jedzeniu! Tylu PYSZNYCH, łatwych, świetnie zbilansowanych i szybkich przepisów NIE znajdziesz nigdzie indziej, tylko u mnie :)
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę »»
Angielski pudding z jezynami
Cudo.
Jak robilam po raz pierwszy - przeklinalam na czym swiat stoi.
Kombinowalam, probowalam i wciaz wychodzil jakis gniot, gdyz nie wiedzialam ze to ma byc kruszonka.
Mimo to efekt przerosl najsmielsze oczekiwania.
Maz sprobowal i ze zdziwieniem stwierdzil: jesssu, zrobilas niechcacy prawdziwy angielski pudding!
No wiec prosze panstwa, w zwiazku z pojawieniem sie jezyn na okolicznych...
Pavlova (wersja biała)
To moja wersja Pavlowej. Miał wymyślić ją w 1935 roku szef kuchni Hotelu Esplanade w Perth, Herbert Sachse. To ciasto-nieciasto postało na cześć wielkiej rosyjskiej primabaleriny Anny Pawłowej, która była wtedy na tournee po australii. Dla mnie jest kwintesencją kobiecości i elegancji. To nie kusząca swymi urokami Barbie, która po krótkiej zabawie kończy w śmietniku, to Królewna Fiona, której...
Creme brule
Jeżeli lubisz desery o niepowtarzalnym smaku, powinnaś spróbować creme brulee. To przepyszny i aromatyczny deser, który pochodzi z Francji. Nazwa deseru crème brulee pochodzi z języka francuskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza przypaloną śmietankę. Znakiem rozpoznawalnym kremu brulee jest chrupiąca cukrowa warstwa, która wieńczy deser.
Pierwsze wzmianki o crème brûlée pochodzą z książki...