Seromakowiec na zimno - BEZ pieczenia

Lubisz sernik na zimno? Albo makowiec? A co powiesz na seromakowiec na zimno? To przepyszne ciasto, które praktycznie robi się samo. Sprawdź ten fajny przepis na obłędny seromakowiec na zimno :)
Seromakowiec na zimno to przepyszne ciasto, które doskonale sprawdzi się w święta Bożego Narodzenia. To przepyszne połączenie sera i makowca, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność, na pewno będzie oryginalnym słodkim deserem w świątecznie dni. Seromakowiec na zimno najpierw oczaruje Twoich gości swoim wyglądem, żeby za chwileczkę zachwycić fantastycznym smakiem. Prawda jest taka, że seromakowiec sprawdzi się na każdą okazję bez względu na porę roku :)
Seromakowiec ma także pewną tajemnicę. Są tu dwa rodzaje maku - niebieski i biały. Ten drugi mak jest także super posypką, która przyjemnie wieńczy ten fajny seromakowiec :)
Przepis na seromakowiec na zimno jest szybki, łatwy i sprawdzony. Zakupy nie zajmą Ci wiele czasu, ponieważ lista składników nie jest długa. Wszystkie produkty są do kupienia w większym sklepie spożywczym lub na bazarze. Zwłaszcza teraz maku i sera na sernik jest pod dostatkiem. Przepis seromakowiec na zimno ma tylko jeden minus. Trzeba poczekać kilka godzin, aż się zetnie :)
Wybierz ten łatwy, szybki i sprawdzony przepis na przepyszny seromakowiec na zimno. Podaj go w czasie świąt Bożego Narodzenia, a pochwał i zachwytów nie będzie końca :)
Składniki na seromakowiec na zimno - bez pieczenia
200 g herbatników
50 g masła
masa serowo-makowa:
50 dag sera twarogowego na sernik
2/3 szklanki cukru
1/2 szklanki białego maku
3 łyżki zmielonego niebieskiego maku
3 łyżki śmietany 18%
3 łyżki żelatyny + 4 łyżki wrzątku
Przygotowanie dania seromakowiec na zimno - bez pieczenia
- Herbatniki pokrusz i zmiksuj na proszek (np. za pomocą rozdrabniacza lub malaksera).
- Masło rozpuść w rondelku. Dodaj do pokruszonych herbatników i dokładnie wymieszaj.
- Masą herbatnikową wyłóż spód tortownicy (21 cm). Wstaw do zamrażarki na 15 minut.
- Twaróg zmiksuj z cukrem.
- Dodaj śmietanę. Miksuj 2-3 minuty.
- Żelatynę rozpuść we wrzątku do dodaj do masy serowej. Miksuj 3-4 minuty.
- Do masy serowej dodaj 3 łyżki niebieskiego i 3 łyżki białego maku. Wymieszaj.
- Na kruchy spód wylej równomiernie masę serowo-makową. Wierzch posyp pozostałym białym makiem.
- Seromakowiec wstaw do lodówki na 3-4 godziny.
- Podawaj na deser w święta Bożego Narodzenia lub na inne okazje :)
Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ? Metoda SIRT jest więc dla Ciebie. To sposób na redukcję wagi BEZ uczucia głodu! W takim razie ebook "Jesz i... chudniesz" jest dla Ciebie.
Kliknij po ten SKUTECZNY, tani i prosty sposób »»
![]() Seromakowiec na zimno to wyborny deser, który doskonale pasuje na różne okazje. Będzie pysznym deserem w święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Możesz robić na najróżniejsze okazje i bez okazji :) ![]() Przepis na seromakowiec na zimno jest bardzo łatwy i bardzo szybki. Znika ze stołu błyskawicznie :) ![]() Seromakowiec na zimno to ciasto, które jest przepyszne. Jego sekretem są dwa rodzaje maku - niebieski i biały :) |
Muffinki piernikowe ze skórką pomarańczową i lukrem
Jakie powinny być perfekcyjne muffinki? Przede wszystkim powinny być przepyszne. Właśnie takie są te muffinki piernikowe ze skórką pomarańczową i lukrem :)
Obłędne muffinki piernikowe ze skórką pomarańczową super sprawdzą się w czasie świąt Bożego Narodzenia. To pyszny deser na spotkanie z bliskimi w czasie tych zimowych świąt. Na pewno zrobią oszałamiającą karierę na świątecznym stole....
Seromakowiec dwuwarstwowy
Jeżeli lubisz serniki i makowce, ale z braku czasu na święta Bożego Narodzenia pieczesz tylko jeden z nich, ten przepis jest dla Ciebie. Seromakowiec to przepyszna ciasto, które zrobi niemałe zamieszanie na świątecznym stole :)
Seromakowiec składa się z dwóch warstw. Pierwsza z nich to warstwa z serowo-makowa, której przepysznym uzupełnieniem są posiekane orzechy włoskie. Druga warstwa to...
Śledzie w oleju z kolorową cebulą (tuszki śledzia w oleju z kolorową cebulą)
Czy wiesz, skąd wzięło się powiedzenie tłoczyć się jak śledzie w beczce? Prawdopodobnie powstało już w średniowieczu. Właśnie wtedy mieszkańcy Europy przekonali się, że śledzie to ryby warte uwagi, ponieważ są pyszne i łatwe do przechowywania. Po prostu upychano je w beczkach :)
Śledzie to jedna z najpopularniejszych ryb w naszym kraju. Lubimy i chętnie przygotowujemy na najróżniejsze...