sernik na zimno

  
1 5 5 1
2011-04-15
ok 4 godzin
bardzo łatwe
Porcje: 16
Kuchnia europejska

sernik na zimno

Ciasto to robiła moja mama na święta wielkanocne. Jest pysjzne.


Składniki na sernik na zimno

5 jajek (żółtka i białka osobno), 3/4 szklanki cukru, ok.750g serka waniliowego homogenizowanego, 2 łyżki żelatyny rozpuszczone w niewielkiej ilości gorącej wody (ok. 1/3 szklanki), 2 galaretki w różnych kolorach, puszka brzeskwiń lub innych owoców.

Przygotowanie dania sernik na zimno

Żółtka odzielić od białek. Do żółtek dodawać stopniowo cukier i utrzeć na puch. Do tego dodać serki waniliowe i wymieszać. Białka ubić na sztywną pianę. Można dać szczyptę soli. Pianę dodać do masy jajeczno -serowej. Rozpuścić żelatynę w gorącej wodzie, najlepiej wrzątku. Wystudzić. Dodawać żelatynę stopniowo do masy. Wlać ciasto do tortownicy o średnicy ok. 24 cm. Wstawić tortownicę do lodówki. Przygotować galaretki wg przepisu. Można dać do nich trochę mniej wody. Wyjąć ciasto z lodówki. Ułożyć równomiernie owoce na masie serowej. Gdy masa stężeje, lać tężejącą galaretkę. Całość schłodzić 2-3 godziny w lodówce.

sztuką jest by wyczuć moment wlewania galaretek na masę serową. Nie można tego zrobić zbyt szybko, bo galaretka przeleci przez ciasto lub się z nim wymiesza.

Zdrowie z pudełka
39.99 zł     19.99 zł
Szybkie i łatwe makarony
19.99 zł     9.99 zł
Obiady szybkie, lekkie i kolorowe
49.99 zł     39.99 zł
Łatwe i szybkie przepisy na obiad - Dania z mięsa
19.99 zł     9.99 zł


 

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.