Sernik malinowy ekstremalnie galaretkowy, bez pieczenia

W latach 80-tych to był hit - ciasta z galaretkami. Wymyślało się przeróżne zestawienia. Grunt, żeby było kolorowo i wesoło. Pewnie na przekór wszystkim innym okolicznościom. Ale nie jest to lekcja historii, więc na bok z tymi konotacjami ;)
Tak czy inaczej robiło się takie ciasta i desery, bo galaretka to była jedna z tych niewielu rzeczy, które były sklepie. A dzisiaj? Do koloru do wyboru ;) Ale takie galaretkowate desery trącą myszką.
A jakby je tak podkręcić? Uwspółcześnić? No pewnie, że tak! Przecież o to chodzi w gotowaniu, pieczeniu, czy robieniu galaretek, żeby podejść do tego kreatywnie."Odkurzyć" stare pomysły i nadać im nowoczesnego ducha.
I wiesz co jeszcze? To jest bardzo łatwe, może nie szybkie, ale idziesz do sklepu, kupujesz galaretki i następnego dnia sernik galaretkowy i wesoły już czeka :)
Składniki na sernik malinowy ekstremalnie galaretkowy, bez pieczenia
200 g ciasteczek z kawałkami czekolady (pieguski albo inne w tym typie)
70 g miękkiego masła
galaretki:
1 galaretka truskawkowa
1 galaretka agrestowa
1 galaretka wiśniowa
1 galaretka cytrynowa
1 galaretka pomarańczowa
masa:
2 galaretki malinowe
500 g malin
400 g serka homogenizowanego naturalnego
3 łyżki cukru pudru
1 łyżeczka pasty z wanilii lub ekstraktu waniliowego albo cukru waniliowego
Przygotowanie dania sernik malinowy ekstremalnie galaretkowy, bez pieczenia
- Przygotuj galaretki:
- Każdą z galaretek oddzielnie rozpuść w 1 i 1/2 szklanki gorącej wody (375 ml). Wlej do foremek i odstaw do stężenia. Kiedy galaretki już stężeją możesz wziąć się za resztę ciasta.
- Przygotuj masę:
- Galaretki malinowe rozpuść w 2 szklankach gorącej wody (500 ml). Zostaw do ostygnięcia.
- W tym czasie zmiksuj maliny na mus i przetrzyj przez sito. Połącz z galaretką i zostaw do całkowitego ostygnięcia.
- Serek homogenizowany utrzyj z cukrem pudrem i pastą z wanilii. Powoli dolewaj zimny mus malinowy z galaretką. Masa będzie bardzo luźna, ale nie przejmuj się tym, stężeje. Odstaw masę do lodówki.
- Przygotuj spód:
- Ciasteczka zmiksuj z miękkim masłem aż powstanie masa. Wylep nią dół tortownicy o średnicy 23 cm (polecam Ci tę), nie podnoś rantów. Włóż do lodówki.
- Kiedy spód się chłodzi, wyjmij wszystkie galaretki i pokrój w ładne kostki. Ułóż na schłodzonym spodzie. Gdyby było bardzo ciepło i galaretki zmiękły, włóż je już ułożone na spodzie, do lodówki. 30 minut wystarczy.
- Na galaretki delikatnie wylej masę serowo-malinową. Wstaw cały deser do lodówki, na co najmniej 4 godziny, ale najlepiej na całą noc. To pozwoli stężeć masie serowo-malinowej.
- Przed podaniem delikatnie zdejmij rant tortownicy, a wierzch sernika ozdób malinami, porzeczkami, nektarynkami i innymi ulubionymi owocami.
- A, że mój syn zdrowo się odżywia i dość obficie (trenował i nadal trenuje sztuki walki), "śmieciowe" jedzenie nie wchodziło w rachubę. Drożdżówki i kefir ze sklepu nie wystarczały. Obiady w stołówce na uczelni nie były złe, ale stanowczo niezbyt dobrze zbilansowane.
- Wiesz, ja lubię gotować, więc codzienne przygotowanie kilku pudełek nie było dla mnie wyzwaniem, a raczej przyjemnością. Skorzystała z tego też oczywiście moja Żona, której nadal często przygotowuję jedzenie w pudełkach.
- Testowałem różne dania. Pewnie setki. Jedzenie do pudełek musi być bowiem pozbawione intensywnych aromatów oraz produktów, które są ciężkostrawne i mogą być powodem różnych dolegliwości, zwłaszcza przy siedzącym trybie.
Wszystkie dania muszą być pełne cennego białka, dających energię węglowodanów, odpowiedniej ilości tłuszczów oraz witamin i mikroelementów.
No jasne, że muszą być też smaczne i ładne, jemy przecież oczami. Z tego względu muszą się dobrze przechowywać w pudełkach przez kilka godzin.
Co ważne, sprawdzają się też w domu. Zdarza mi się często wyjeżdżać na dzień lub dwa, wtedy lodówkę zapełniam... pudełkami :)
- Fakt, na początku było kilka posiłków, które się nie sprawdziły - najczęściej były w nich składniki, które po kilku godzinach zamieniły się w mało apetyczną papkę. Albo sałatki, które mocno zwiędły. Ale praktyka czyni mistrza :)
W końcu to 5 lat :) Oraz setki zestawów pudełek "extra" zamiast kanapek, czy na weekendy, kiedy jeździłem na rowerze i nie było mnie w domu :)
- Te lata doświadczeń zawarłem w mojej najlepszej książce.
O, tej Książce z przepisami na ZDROWE obiady
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, dbać o swoją rodzinę, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę z NAJLEPSZYMI przepisy na obiady »»
![]() Każdą z galaretek oddzielnie rozpuść w 1 i 1/2 szklanki gorącej wody (375 ml). Wlej do foremek i odstaw do stężenia. ![]() Galaretki malinowe rozpuść w 2 szklankach gorącej wody (500 ml). Zostaw do ostygnięcia. W tym czasie zmiksuj maliny na mus i przetrzyj przez sito. Połącz z galaretką i zostaw do całkowitego ostygnięcia. ![]() Serek homogenizowany utrzyj z cukrem pudrem i pastą z wanilii. ![]() Ciasteczka zmiksuj z miękkim masłem aż powstanie masa. Wylep nią dół tortownicy, nie podnoś rantów. Włóż do lodówki. ![]() Galaretki pokrój w ładne kostki. Ułóż na schłodzonym spodzie. ![]() Na galaretki delikatnie wylej masę serowo-malinową. Wstaw cały deser do lodówki, na co najmniej 4 godziny, ale najlepiej na całą noc. To pozwoli stężeć masie serowo-malinowej. ![]() Przed podaniem delikatnie zdejmij rant tortownicy, a wierzch sernika ozdób malinami, porzeczkami, nektarynkami i innymi ulubionymi owocami. |
Makaron z pieczonymi warzywami w sosie pomidorowym
Makaron z pieczonymi warzywami w sosie pomidorowym, to wyjątkowo udany pomysł na rodzinny posiłek o każdej porze roku. Najlepiej smakuje w środku lata, kiedy warzywa są pełne słońca. Pieczone dwa razy są najlepsze...
Przepis na makaron z pieczonymi warzywami w sosie pomidorowym jest prosty i szybki.
Pieczone warzywa zyskują wyjątkowy smak. Ponieważ pieczone warzywa są zdrowsze niż...
Przepis zawiera lokowanie produktu
Pani Walewska czyli pychotka na herbatnikach, bez pieczenia
To chyba jeden z najukochańszych polskich deserów. Zresztą imię Pani Walewskiej, a raczej nazwisko, zobowiązuje :) Może stąd ta niesłabnąca od lat popularność. Zobacz nasz przepis na pychotkę czasem zwaną także Panią Walewską
W wersji pieczonej pychotka to kruche placki przekładane kremem budyniowym, powidłami i zapieczone pod bezą. Ale przecież w lecie nikomu nie chce się włączać...
Przepis zawiera lokowanie produktu
Chatka Baby Jagi z malinami (ciasto "domek") - film video
Jakiej tam Baby Jagi, to chatka Puchatka - krzyknie ktoś. Ale racja jest po środku, bo ten deser ma obie te nazwy. A to po prostu smaczna chatka, jak wspomnienie letnich wakacji z dzieciństwa.
Również herbatniki to dzieciństwo. Brało się paczkę "ptiberów" do kieszeni i pogryzało z kumplami siedząc na trzepaku i strasząc dziewczyny albo po meczu, w którym padło 12 bramek.
W tej chatce...