Schabowy według Brodzikowej

  
1 5 5 1
2011-03-22
ok. 1 h
średniołatwe
Porcje: 4
kotlety schabowe bułki kotlety schabowe kotlet schabowy paluszki
Schabowy według Brodzikowej

Program telewizyjnej "Jedynki" - "Brodzik od kuchni" - oglądałam z dużą przyjemnością. I miałam ochotę na wypróbowanie niejednej potrawy tam prezentowanej - i to jest adekwatną miarą jego poziomu.
Oto kotlet schabowy w panierce ze słonych paluszków - pyszny!


Składniki na schabowy według brodzikowej

4 cienko rozbite kotlety schabowe
sól, pieprz
200 g paluszków słonych
100 g mąki pszennej
2 jajka
1 łyżka mleka
1 łyżka oleju
Do smażenia:
80 ml oleju
20 g masła


Przygotowanie dania schabowy według brodzikowej

1. Mięso dopraw solą i pieprzem.
2. Przygotuj sobie 3 talerze. Do jednego wsyp mąkę, do drugiego wbij jajka. Do talerza z jajkami dodaj 1 łyżkę mleka i 1 łyżkę oleju i dokładnie roztrzep widelcem. Do trzeciego talerza - zamiast bułki - wsyp paluszki słone drobno zmielone.
3. Mięso najpierw dokładnie obtocz w mące, a dopiero potem w roztrzepanym jajku. Następnie przełóż na talerz z paluszkami i bardzo dokładnie obtocz w niej kotlet.
4. Na patelni rozgrzej olej. Kiedy będzie gorący, dodaj do niego masło. Sprawdź drewnianą łyżką, czy tłuszcz ma odpowiednią temperaturę do smażenia. Kiedy wokół drewnianej łyżki zaczną tworzyć się bąbelki, tłuszcz jest gotowy.
5. Ułóż na patelni kotlety (nie więcej niż 2-3 jednocześnie, bo inaczej temperatura tłuszczu gwałtownie spadnie, a kotlety wchłoną olej jak gąbka). Smaż kotlety aż panierka będzie rumiana, ok. 2-3 minuty. Przełóż na drugą stronę i smaż kolejne 2 minuty. Przełóż na ręcznik papierowy, żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.