Róża o niezbyt miłym zapachu???

Danka Cywińska   2005-01-19         6   like 3

Czy wiecie Mili Moi co kryje się pod nazwą "cuchnąca róza", jego rodziną jest rodzina liliowatych, jego kuzynami są: por, cebula, "czosnek Ostrowskiego". Uprawia się go na świecie w 300 gatunkach. Jego model znaleziono w grobowcu Tutenchamona. Używano go jako pieniądzy. Pochodzi z Azji Środkowej, ma już ponad 6000 lat.

Taki stary, a taki jary....
Jest niewątpliwie najstarszym afrodyzjakiem. Rzymianie poświęcili go bogini płodności Ceres i sporządzali z jego, z dodatkiem kolendry najstarszy znany historii napój miłosny.
Ma tyle zalet i tylko jedną wadę - zapach. Dlatego nie mogą go spożywać kobiety zbierające na plantacjach liście herbaty Ale, jako że u nas owych plantacji brak, możemy spożywać go do woli. A nazwa jego to: czosnek.
Dlatego, że posiada właściwości odmładzające, ale przede wszystkim jest ceniony jako środek przeciw miażdżycowy, obniżający ciśnienie i bakteriobójczy - warto go jeść.
Wspomniany na początku jako kuzyn naszego bohatera "czosnek Ostrowskiego" jest rośliną ozdobną. Ciekawe, czy roślina ozdobna przyjęła nazwę od Ostrowskiego czy Ostrowski od rośliny ozdobnej? Jako, że czosnek jest dobry na wszystko, na słotną jesień i byle jaką zimę, co zagrypia nas totalnie - dajemy odpór grypie jedząc czosnek w różnych postaciach.

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.