Rolada sycylijska z cielęciny

Przepis (troszkę uproszczony) pochodzi z "Mafijnej książki kucharskiej" Joe Cipolla. Super danie obiadowe lub domowa wędlina na kapanki
Składniki na rolada sycylijska z cielęciny
25 dag mięsa mielonego mieszanego (wołowo-wieprzowego)
1 jajko
12 cienkich plastrów salami
20 dag mozarelli
garść tartego parmezanu
1 łyżka posiekanego szczypioru
ząbek czosnku
pół szklanki czerwonego wytrawnego wina
puszeczka koncentratu pomidorowego
mąka
oliwa z oliwek
sól, pieprz, czosnek granulowany
Przygotowanie dania rolada sycylijska z cielęciny
Cielęcinę rozkroić tak, aby dała się rozłożyć jak książka, po czym rozbić ją na cienki płat. Posolić, popieprzyć, posypać granulowanym czosnkiem, skropić oliwą, zwinąć w roladę i wstawić do lodówki na kilka godzin.Po tym czasie rozłożyć ją.
Mięso mielone wymieszać z jajkiem, solą, pieprzem, szczypiorem i odrobiną mąki.
Rozłożyć masę mięsną na cielęcinie, na tym rozłożyć pokrojoną na plastry mozarellę, na niej ułożyć plastry salami. Posypać parmezanem.
Zwinąć roladę, zasznurować ją bezbarwną nicią.
Na głębokiej patelni z grubym dnem rozgrzać oliwę z ząbkiem czosnku, obsmażyć roladę z każdej strony, polać winem i smażyć aż kilka minut. Koncentrat pomidorowy rozcieńczyć niewielką ilością ciepłej wody, polać nim mięso, przykryć i dusić do miękkości, ok. 1 godziny.
Po tym czasie wyjąć roladę, przestudzić, usunąć nici, pokroić na niezbyt grube plastry. Sos zagęścić mąką. Polać mięso.
Gdy chcemy mieć roladę do kanapek, najlepiej jest włożyć roladę na kilka godzin do lodówki, łatwo się wtedy kroi na cienkie plastry.
W takim razie moja NOWA książka jest dla Ciebie. To ZDROWE receptury, które zmieniają życie na lepsze. Nie tylko będziesz się lepiej czuć i wyglądać, ale też zaoszczędzisz dużo pieniędzy na jedzeniu! Tylu PYSZNYCH, łatwych, świetnie zbilansowanych i szybkich przepisów NIE znajdziesz nigdzie indziej, tylko u mnie :)
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę »»
Indyk a`la Książę
Tak, jak myślałam, z przepisem było nieco kłopotów, bo zakładał nałożenie nadzienia na wierzch plastrów mięsa i później panierowanie ich w roztrzepanym jajku, wymieszanym z dużymi grzankami. Ciekawe, jak to jajko i te grzanki miały się trzymać na nadzieniu????
Ale zdecydowałam się poeksperymentować, bo smakowo zapowiadało się interesująco.
I powiem wam, że wyszło fantastyczne mięso, świetne...
Pieczony bażant
Kiedy myślę o dziczyźnie, widzę wielki stół w szlacheckim dworku, cynowe i srebrne patery, na których pysznią się pieczone udka, combry, szynki, mocno zrumienione, przybrane piórami… upierścienione ręce szlachciurów w kontuszach sięgające po porcję, która mnie starczyłaby pewnie na jakieś trzy obiady…. ot, taki filmowy obrazek
Jak było u mnie w rzeczywistości? Dawno mi się już marzył bażant....
Curry – nostalgia brytyjskiego kolonizatora
Przywieźli tę indyjską potrawę na swoją wyspę Brytyjczycy. Lubili ją. I mimo, iż po koloniach zostało tylko nostalgiczne wspomnienie, miłość do curry przetrwała. Dziś, Anglik zapytany o najbardziej popularną potrawę swego kraju, odpowie bez wahania, że jest to właśnie curry.
Są setki, a nawet tysiące przepisów na curry.
Ten, który prezentuję, pochodzi z książki „30 minute curries”: curry z...