» Przepisy » Przekąski » Przekąski zimne » Przystawka ze śledziem

Przystawka ze śledziem


1 5 5
2012-02-20
10
łatwe
Porcje: 1
Kuchnia europejska
Przystawka ze śledziem

http://edicook.blogspot.com


Składniki na przystawka ze śledziem

Śledź matias
Chleb ciemny z ziarnami
Twarożek
Chrzan
kapusta kiszona
Pieprz świeżo mielony
Żurawina suszona
koperek

Przygotowanie dania przystawka ze śledziem

...

Przepis zobaczyłem w grudniu w którejś z gazet kulinarnej, postanowiłem go trochę zmodernizować. Ausztycherem wyciąć kółko z ciemnego chleba z ziarnami i posmarować lekko masłem. Twarożek drobno mielony posolić, dodać odrobinę pieprzu i chrzanu. Wymieszać, jeżeli jest za rzadki dodać trochę fixu do śmietany. Na przygotowane kółeczka z chleba, szprycą nałożyć twarożek z chrzanem, a następnie dzwonko śledzia. Najlepsze są matiasy. Na śledzia odrobinę kapusty kiszonej. Całość ozdobić owocem żurawiny i gałązeczką koperku.

Domowa kapusta kiszona

Domowa kapusta kiszona

Kiszone warzywa to samo zdrowie :) Kiszonki są cennym źródłem witamin z grupy B, C, A, E, K. Znajdziesz w nich magnez, fosfor, wapń i potas. Kiszone warzywa to skarbnica błonnika, który przyspiesza metabolizm i zapewnia sytość. A dzięki niemu łatwiej jest utrzymać prawidłową wagę ciała :) Żeby było jeszcze fajniej, kiszone warzywa są niskokaloryczne :)

To jeszcze nie koniec o zdrowych...


Kapuśniaczki wigilijne z białym makiem

Kapuśniaczki wigilijne z białym makiem

Czy wiesz, że tradycja obchodzenia wigilii jest jedną z najstarszych na świecie? Początki sięgają starożytnego Rzymu, a słowo vigilia po łacinie oznacza czuwanie.

Do wigilijnej kolacji 24 grudnia zasiadamy wraz z pierwszą gwiazdką na niebie. Na stole powinno pojawić się 12 różnych postnych potraw. Zazwyczaj w polskich domach królują ryby. Na ciepło najpopularniejszy jest karp, a na zimno...


Przepis zawiera lokowanie produktu

Biała kiełbasa pieczona z jabłkami, cebulą i kiszoną kapustą

Biała kiełbasa pieczona z jabłkami, cebulą i kiszoną kapustą

Jeśli lubisz białą kiełbasę i znudziła Ci się pieczona lub w białym lub chrzanowym sosie, to to jest przepis właśnie dla Ciebie :) Jest zarazem i tradycyjny i nieco "złamany", ale nie tak przesadnie, jak to robi np. Karol Okrasa :)

Czym więc się różni ten przepis od innych, często przygotowywanych? A jest w nim kiszona kapusta i półsłodkie wino, które doskonale ze sobą się łączą,...
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.